هشدار گسترش سریع كرونا در هند

هشدار گسترش سریع كرونا در هند به گزارش مین فود در هند برای نخستین بار از زمان همه گیری ویروس کرونا شمار روزانه مبتلایان بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر گزارش شده است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، همینطور آمار روزانه مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ هم برای دومین روز متوالی از ۱۰۰۰ نفر فراتر رفته است.
این آمار که در ۱۰ روز گذشته دو برابر شده، سبب افزایش نگرانی ها نسبت به گسترش سریع کرونا در هند شده است.
در دهلی، پایتخت این کشور که شاهد افزایش شمار مبتلایان است، مقامات محلی محدودیت هایی را برای تعطیلات آخر هفته اعلام نموده اند.
مهاراشترا، ایالتی که بیشتر از بقیه تحت تأثیر این همه گیری قرار گرفته، محدودیت های جدید و شدیدتری را در هفته جاری برای مقابله با شیوع بیماری به اجرا گذاشته است.
به گزارش رسانه ها، سیستم پزشکی - بهداشتی در بعضی از ایالت ها برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ تحت فشار زیادی قرار گرفته و با کمبود تخت و اکسیژن مواجه می باشد.
این آمارها در حالی اعلام می شود که تخمین زده شده در جریان برگزاری جشنواره "کوم میلا" که یک مراسم آیینی است و دو روز قبل برگزار شد، بیشتر از یک میلیون برای انجام این مراسم در رود گنگ جمع شدند. بسیاری از دولت به این علت که در چنین شرایطی اجازه برگزاری این مراسم داده شده، انتقاد کرده اند.
با این وجود هم زمان با موج جدید انتشار ویروس، دولت این کشور چند روز قبل از تزریق ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا اطلاع داد.
بعضی از کارشناسان گونه های جدید ویروس کرونا را عامل افزایش شمار مبتلایان در هند می دانند و برخی دیگر هم رفتارهای اجتماعی کنترل نشده را دلیل گسترش بیماری عنوان می کنند چونکه خیلی از مردم هند، پوشیدن ماسک و فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند.
در ایام گذشته جمعیت کثیری در راهپیمایی های سیاسی در بعضی از ایالت ها شرکت کردند و در بزرگترین جشنواره هندوها هم میلیون ها نفر حضور داشتند. به علاوه سازمان دهندگان گفته اند که این جشنواره آیینی ادامه خواهد داشت.
به گزارش بی بی سی، مسؤلان درمانی همینطور اخطار می دهند در نواحی که به شدت تحت تأثیر همه گیری کووید ۱۹ قرار گرفته همچون در مومبای، پونا و دهلی، بیمارستان ها و مراکز سوزاندن اجساد تحت فشار زیادی هستند.1400/01/27
12:52:56
5.0 از 5
678
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است