حضور محک در ۳۸ بیمارستان کشور

گزارش مدیرعامل محك از عملكرد این مؤسسه خیریه:

حضور محک در ۳۸ بیمارستان کشور به گزارش مین فود مدیرعامل محک با اشاره به فعالیت سی ساله این بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودک، اظهار داشت: در این سی سال بیش از 40 هزار پرونده برای کودکان تشکیل شده است که از این تعداد، 22 درصد از فرزندان مان در فاز بهبودی قرار گرفته اند، 58 درصد همچنان درحال درمانند و 20 درصد فوت کرده اند و امیدواریم با پیشرفت تکنولوژی و تشخیص سریع میزان فوت کم شود.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، مدیرعامل محک در نشستی با گروهی از نیکوکاران که پس از بیش از دو سال از زمان همه گیری کرونا برگزار شد، به ارائه گزارش و مروری بر عملکرد این مؤسسه خیریه در بیش از سه دهه فعالیت پرداخت.
آراسب احمدیان اظهار داشت: امروز، روز جدیدی است که گرد هم آمدیم اما دغدغه ها و نیازهای محک همانند روزهای قبل از کرونا ادامه دارد. محک همچنان در ۳۸ بیمارستان در ۱۷ استان کشور حضور دارد تا کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران را پشتیبانی کند و خدمات حمایتی مورد نیاز آنان را با تامین هزینه های در رابطه با درمان سرطان و نیز خدمات مددکاری و روانشناسی به ایشان ارائه کند.
وی با بیان آنکه در این ۳۰ سال بیش از ۴۰ هزار پرونده برای کودکان تشکیل شده است، افزود: از این تعداد، ۲۲ درصد از فرزندان مان در فاز بهبودی قرار گرفته اند، ۵۸ درصد همچنان درحال درمانند و ۲۰ درصد فوت کرده اند. امیدواریم با پیشرفت تکنولوژی و تشخیص سریع میزان فوت کم شده و کودکان بیشتری بهبود یابند.
مدیرعامل محک با بیان آنکه بیشترین هزینه کرد محک به تامین هزینه دارو، درمان و پشتیبانی از کودکان اختصاص می یابد، اضافه کرد: ۳۴ درصد عواید محک برای پشتیبانی از کودکان بستری در ۳۹ بیمارستان و ۳۵ درصد برای اداره بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودک اختصاص می یابد. نباید فراموش نماییم که هزینه اداره ۲ سال یک بیمارستان برابر با ساخت آنست و بیمارستان محک تنها بیمارستان ایران است که نیکوکاران علاوه بر ساخت، هزینه اداره آنرا نیز تامین می کنند. این بیمارستان با ۱۰۰ تخت فعال، یک پنجم ظرفیت درمان کودکان مبتلا به سرطان را به خود مختص کرده است.
احمدیان با بیان آنکه محک علاوه بر بحث خیریه و بیمارستان در حوزه تحقیقات نیز فعالیت می کند اظهار داشت: واحد تحقیقات محک از ۱۲ سال پیش در فاکتورهای مراقبت، تشخیص و بیماری فعالیت خودرا آغاز نموده است و از ۳ سال پیش مجوزهای فعالیت این مرکز گرفتن شده است. هم اکنون ۵ درصد عواید محک به بحث تحقیقات اختصاص می یابد.
وی با بیان آنکه ۹ درصد عواید محک به پشتیبانی و ۱۷ درصد به تولید عواید اختصاص می یابد، اظهار داشت: بخش عمده این ۱۷ درصد خدمات رایگانی است که محک برای معرفی خود به جامعه دریافت کرده است، اما به سبب ضرورت حفظ شفافیت این اعداد در هزینه های محک ثبت شده است.
بنابر اعلام روابط عمومی محک، احمدیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اهمیت فعالیت سازمان های مردم نهاد بصورت سیستمی و ایجاد ارزش افزوده بر کمک های مردمی اظهار داشت: بر طبق مدل NGO Benchmarking شرکت بازررسی بین المللی SGS و مدل WHO برای کیفیت زندگی، باید بگوییم که اگر به محک بعنوان یک سیستم نگاه نماییم که ورودی آن کمک های خیرین است، از هر ۱۰۰ تومان کمک خیرین در حدود ۱۶ تومان برای هزینه های بالاسری مصرف می شود و ۸۴ تومان آن مستقیما برای کودکان و خانواده آنها هزینه می شود. بر طبق مدلی که WHO برای کیفیت زندگی دارد و هر سال عمر مفید هر کشور را معادل ۳ برابر GDP آن کشور محاسبه می کند، اگر تعداد کودکانی که یک سال طول عمر به دست می آورند و آنهایی را که بهبود پیدا می کنند، ارزش که در مقابل هر ۱۰۰ تومان در محک بواسطه مشارکت جامعه مدنی ایران به دست می آید معادل ۴ هزار تومان است. این ارزش در سازمان های مردم نهادی که به شکل سیستمی اداره می شود شکل می گیرد.
احمدیان در آخر اظهار داشت: محک تلاش نموده است در طول این دوره ۳۰ ساله کارایی و اثربخشی خودرا حفظ کند و کار درست را به روش درست انجام دهد. این مؤسسه تلاش نموده است که همیشه بر موضوع سرطان کودک تمرکز داشته باشد و نیازهای ایشان را تامین کند. در این برنامه تلاش شد تا قسمتی از هزینه خرید دستگاه رادیوتراپی تامین شود. امیدواریم با خرید این دستگاه کیفیت درمان کودکان مبتلا به سرطان افزایش یابد.
منبع:

1401/02/24
13:53:07
5.0 / 5
209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است