افتتاح بزرگترین پد هوایی کشور در اراک

با حضور وزیر بهداشت؛

افتتاح بزرگترین پد هوایی کشور در اراک به گزارش مین فود، مرکزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: بزرگترین پد هلیکوپتر کشور امروز در مجاورت بیمارستان امیرالمومنین (ع) اراک راه اندازی شد.


دکتر بهرام عین اللهی ۱۷ آذرماه ۱۴۰۱ در جریان سفر به استان مرکزی و آیین افتتاح پد هوایی و پایگاه اورژانس هوایی در اراک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موقعیت استان مرکزی به گونه ای است که با تردد شمار خیلی از وسایل نقلیه روبرو است و از سویی به سبب پراکندگی روستاها و شهرها نیاز به بالگرد دارد.
وی با اعلان اینکه بالگردی که در اختیار استان مرکزی است بسیار پیشرفته بوده و طبق قرارداد منعقد شده با هوانیروز و وزارت بهداشت در اختیار استان قرار گرفته است، اظهار داشت: داخل بالگرد انواع امکانات پزشکی مورد نیاز تعبیه شده است و حتی امکانات icu و ونتیلاتور نیز مهیاست.
وی با اعلان اینکه مسئله انتقال بیمار در کشور بسیار مهم می باشد، اظهار داشت: کشور آب و هوای متنوعی دارد و در این جهت برای توسعه اورژانس هوایی باید تلاش بیشتری صورت گیرد که خوشبختانه در استان مرکزی این امر به انجام رسیده است.
عین اللهی اضافه کرد: در این پایگاه اتوبوس آمبولانس نیز وجود دارد که بسیار پیشرفته است و امکان بستری بیمار در داخل آن وجود دارد و در مراسم اربعین این اتوبوس ها بسیار مورد استفاده قرار گرفت و دو دستگاه دیگر نیز به استان اختصاص می یابد که می توانند کارهای خودرا ارتقا بخشند.
به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، رئیس اورژانس پیش بیمارستان و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی اراک، نیز اظهار داشت: این پایگاه با ۱۷ هزار مترمربع بزرگترین پایگاه پد هوایی کشور بشمار می رود و دارای پد استاندارد، محل اسکان پرسنل و جایگاه سوخت است و برای این پایگاه ۲۰ میلیارد تومان اعتبار با کمک خیرین و دانشگاه علوم پزشکی اراک هزینه شده است.
بهروز ایران نژاد اظهار داشت: در نظر است که در فاز دوم، این پایگاه به مرکز آموزش اورژانس هوایی کشور تبدیل گردد، برای این فاز حداقل ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و ظرف دو سال پروژه را تمام می نماییم.
وی اظهار داشت: تنها یک بالگرد در استان وجود دارد که از سال ۹۷ فعال شده و از طلوع تا غروب آفتاب مشغول ماموریت است و باتوجه به فصول سال تعداد ماموریت های آن متفاوت می باشد بطوریکه در تابستان این ماموریت ها بیشتر می شود و حتی در بعضی از روزها ۲۰ ماموریت نیز انجام شده است و در زمستان نیز کاهش پیدا می کند.
منبع:

1401/09/17
23:18:40
5.0 از 5
301
تگهای خبر: آب , استاندارد , بهداشت , بیمار
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است