روند افزایشی حاملگی در رده سنی ۳۵ تا ۴۵ سال

سرپرست مركز جوانی جمعیت وزارت بهداشت اعلام كرد

روند افزایشی حاملگی در رده سنی ۳۵ تا ۴۵ سال به گزارش مین فود، سرپرست مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اصلاح برخی گزاره های باروری در کشور، اظهار داشت: با اصلاح گزاره ها، حاملگی در رده سنی 35 تا 45 سال افزایشی شد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر صابر جباری در نشست خبری روایت سلامت در دولت مردمی، اظهار داشت: در عرصه جوانی جمعیت، وزارت بهداشت پیشرو است و تا حالا ۱۹ جلسه با این مورد داشتیم و بیش از ۹۰ درصد تکالیف قانونی خودرا عملیاتی و اجرائی کردیم.
وی ادامه داد: در این راستا، گزاره های باروری را اصلاح کردیم؛ به عنوان مثال پیش از این حاملگی بالاتر از ۳۵ سال را خطرناک می دانستند اما بارداری بالاتر از ۳۵ سال منعی ندارد و تنها برخی مادران نیاز به مراقبت بیشتر دارند.
وی ادامه داد: شیب نزولی TFR با این اقدامات کاهشی شد و الگوی باروری به سمت تغییر رفت و سال ۱۴۰۱ تولد فرزندان سوم ۲.۵ درصد افزوده شد و با اصلاح گزاره ها حاملگی در رده سنی ۳۵ تا ۴۵ سال افزایشی شد. البته سایر دستگاههای فرهنگساز هم باید در کنار ما قرار گیرند و در عین حال امتیازات اقتصادی هم در نظر گرفته شود و بهتر اجرائی شود.
جباری افزود: حالا ۱۰۳ مرکز درمان ناباروری سطح ۳ داریم که نیمی از آنها دولتی است. ذیل قانون جوانی جمعیت مراکز سطح ۲ هم باید راه اندازی شود که تا حالا حدود ۴۰ مرکز به راه افتاده است.
وی افزود: از طرفی ۹۰ درصد خدمات درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گرفت. خدمات جلوگیری از ناباروری نیز به زودی در نظام شبکه ادغام می شود و نمی گذاریم زوجین تاخیر در باروری داشته باشند و جهت درمان به سنین بالاتر نرسند که درمان سخت شود.
جباری در خاتمه تصریح کرد: در سقط خود به خودی آمار بالا است اما بازهم داده ها دقیق نیست؛ اما برنامه جامع مهار، پایش و کاهش سقط خود به خودی را در نظام شبکه ادغام کردیم. درباب سقط عمدی هم کارگروه جلوگیری از آن شکل گرفته است. بر طبق قانون هر پزشک، ماما یا داروساز که اقدام به سقط عمدی کند، پروانه اش ابطال خواهد شد. ۶۰ درصد کسانی که تمایل به سقط عمدی دارند وقتی متوجه می شوند این کار از نظر شرعی حرام است در تصمیم خود تجدیدنظر می کنند و باید فرهنگسازی نماییم.1402/06/04
15:32:26
5.0 از 5
281
تگهای خبر: برنامه , بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است