مصرف بیشتر فیبر برای سلامت بدن مفید می باشد

مطالعات نشان می دهد؛

مصرف بیشتر فیبر برای سلامت بدن مفید می باشد به گزارش مین فود تحقیقات جدید نشان داده است که اگر رژیم غذایی شما دارای فیبر کم است، می توانید با افزودن فیبر بیشتر به روده خود، صرف نظر از منبع فیبر، کمک کنید.به گزارش مین فود به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، خیلی از مردم فیبر را بعنوان ماده مغذی می شناسند. اما این ماده نقش کلیدی در ترکیب میکروبیوم روده هم دارد.
وقتی باکتری های روده فیبر را تجزیه می کنند، اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه خاصی تولید می کنند که منبع اصلی تغذیه سلول های روده بزرگ است. تحقیقات همینطور نشان داده است که اسیدهای چرب در تنظیم عملکردهای حیاتی مانند متابولیسم و دفاع ایمنی نقش دارند.
اما مشخص نشده است که آیا هر نوع مکمل فیبر برای باکتری های روده افراد خوب است یا خیر.
در مطالعه جدید، محققان سه مکمل پودر فیبر رایج را آزمایش کردند: اینولین (عصاره ریشه کاسنی)، دکسترین گندم، و گالاکتولیگوساکاریدها.
آنها ۲۸ بزرگسال سالم را انتخاب کردند و به هر یک، از مکمل ها جهت استفاده یک هفته، با یک هفته استراحت بین هر محصول، دادند.
به طور کلی، این مطالعه نشان داد که هیچ مکملی در تغییر میکروبیوم روده مصرف کنندگان بهتر از سایرین عمل نمی نماید. هر مکمل تولید بوتیرات را که یک اسید چرب مهم در کمک به کنترل التهاب است، بالا می برد.
«جفری لتورنو»، عضو تیم تحقیق از دانشگاه دوک کارواینای شمالی، اظهار داشت: «اگر یک شرکت کننده در مطالعه بعد از استفاده از یک مکمل فیبر، بوتیرات بیشتری تولید نماید، به دو مکمل دیگر هم پاسخ مثبت می دهد.»
اما این مطالعه نشان داد که مکمل ها تولید بوتیرات را فقط در شرکت کنندگانی که به صورت معمول غذاهای غنی از فیبر مصرف می کردند، افزایش داد.
متخصصان به صورت کلی سفارش می کنند که زنان باید ۲۵ گرم فیبر در روز و مردان باید ۳۸ گرم فیبر در روز مصرف کنند.
تحقیق جدید بر اهمیت دریافت فیبر بیشتر، فارغ از منبع آن، تاکید می کند.


1401/05/19
11:55:39
5.0 از 5
474
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است