رتبه چهارم تولید علم در حوزه طب ایرانی

رتبه چهارم تولید علم در حوزه طب ایرانی به گزارش مین فود، مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: ایران رتبه چهارم تولید علم در حوزه طب سنتی در دنیا را دارد و در حوزه درمان متخصصان می توانند در مراکز درمانی مختلف و به صورت تخصصی در دانشکده های سلامت از این ظرفیت استفاده نمایند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر نفیسه حسینی یکتا در نشست خبری رویداد کارآفرینی سروبن اظهارکرد: این رویداد در تعامل با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار می گردد که به منظور شناساندن ظرفیت طب ایرانی بعنوان یک داشته منحصر به فرد ملی در رونق صنعت توریسم است.
وی ضمن اشاره به محورهای مختلف رویداد کارآفرینی سروبن همچون بحث سلامت و تندرستی و گردشگری فرهنگی و تاریخی اظهار داشت: طب ایرانی می تواند در رونق و توسعه این جنبه ها اثربخش باشد. امیدواریم با برگزاری این رویداد علاوه بر گفتمان سازی با عنایت به ماهیت این رویداد که کارآفرینی است، ایده های منتخبی که در این رویداد انتخاب خواهد شد، مورد حمایت قرار گیرند و بتوانیم در توسعه و عملیاتی شدن آن کمک نماییم.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در بخش دیگری از اظهارات خود خاطرنشان کرد: از سال ۸۶ دانشکده های طب سنتی در دانشگاه های علوم پزشکی بوجود آمده است و هم اکنون ۱۲ گروه و هشت دانشکده در سطح کشور و ۴۰۰ فارغ التحصیل در رشته طب سنتی در ایران داریم.
به قول حسینی یکتا ایران رتبه چهارم تولید علم در حوزه طب سنتی در دنیا دارد و در حوزه درمان متخصصان در مراکز درمانی مختلف و به صورت تخصصی در دانشکده های سلامت از این ظرفیت استفاده نمایند.

وی اظهار داشت: در این رویداد به گردشگری سلامت و طب ایرانی پرداخته می شود و معتقدیم که طب ایرانی باید رونق بیشتری داشته باشد و این حوزه از گنجینه غنی برخوردار می باشد.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، اضافه کرد: ما ۱۱ اقلیم از ۱۳ اقلیم مختلف در دنیا و بیشتر از ۲۳۰۰ گونه گیاهان دارویی را در کشور داریم و باید سرمایه گذاری بیشتری در این عرصه صورت گیرد. گردشگری غذای سالم از مبحث مهمی به حساب می آید و طب ایرانی اهداف این گفتمان بشمار می رود.

بنابر اعلام وبدا، حسینی یکتا در انتها اظهار داشت: هدف ما اینست که طب ایرانی و توسعه گردشگری را بیشتر به هم گره بزنیم.
منبع:

1401/06/30
10:07:40
5.0 از 5
209
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دارو , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است