تاثیر رژیم غذایی پرچرب همراه با آنتی بیوتیك در بروز التهاب روده

یافته جدید محققان؛

تاثیر رژیم غذایی پرچرب همراه با آنتی بیوتیك در بروز التهاب روده پژوهشگران دریافتند مصرف همزمان آنتی بیوتیك با رژیم غذایی پرچرب غربی از شاخصهای پرخطر بیماری التهاب روده است.به گزارش مین فود به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا دریافتند تلفیق مصرف آنتی بیوتیک با رژیم غذایی پرچرب سبب قطع عملکرد میتوکندری در سلول های لایه داخلی روده بزرگ شد که نتیجه آن، التهاب روده است. Mesalazine می تواند به شروع مجدد عملکرد میتوکندری و درمان مشکل بیماری التهاب روده کمک نماید.
حدود ۱۱ درصد مردم جهان مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر هستند. این بیماری با دوره های مکرر درد شکمی، نفخ و تغییر در عادات روده هم راه است.
مطالعه شامل ۴۳ فرد سالم و ۴۹ فرد بیمار مبتلا به التهاب روده بود. پژوهشگران میزان کالپروتکتین، نشانه بیماری التهاب روده، شرکت کنندگان را اندازه گیری کردند.
محققان دریافتند همه شرکت کنندگانی که رژیم غذایی پرچرب داشته و آنتی بیوتیک مصرف می کردند در مقایسه با افراد دارای رژیم غذایی کم چرب و فاقد سابقه مصرف انتی بیوتیک، ۸.۶ برابر بیشتر با ریسک ابتلاء به پیش علایم بیماری التهاب روده مواجه بودند.
«آندراس بوملر»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «مطالعه ما نشان میدهد سابقه مصرف آنتی بیوتیک در افراد دارای رژیم غذایی پرچرب، با بیشترین ریسک بروز علایم بیماری التهاب روده مرتبط می باشد.»
یافته ها نشان میدهد رژیم غذایی پرچرب و آنتی بیوتیک ها همراه باهم سبب اختلال در عملکرد میتوکندری سلولی شده و توانایی شأن در اکسیژن سوزی متوقف می شود. این اختلال سبب کاهش مصرف اکسیژن سلولی شده و در نتیجه اکسیژن به روده نشت می کند.
باکتری های مفید بدن در محیط هایی که فاقد اکسیژن هستند مانند روده بزرگ رشد می کنند. میزان اکسیژن بالاتر در روده موجب عدم تعادل باکتری ها و التهاب می شود. با اختلال در محیط روده، یک چرخه معیوب برای جایگزینی باکتری های خوب با میکروب های بالقوه مضر که تحمل اکسیژن بیشتری را دارند، شروع می شود. این روند به نوبه خود منجر به التهاب مخاطی می شود که با شرایط قبل از بروز التهاب روده مرتبط می باشد.
این مطالعه همین طور نشان داد داروی mesalazine (۵-aminosalicylate) سبب آغاز مجدد این انرژی زایی در پوشش داخلی روده می شود که درمان مؤثری برای بیماری التهاب روده است.

1399/04/30
23:56:19
5.0 از 5
2561
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , درد
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است