دولت سیزدهم از واكسن تولید داخل حمایت كند

اسحاقی:

دولت سیزدهم از واكسن تولید داخل حمایت كند مین فود: یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اصرار کرد که دولت سیزدهم حمایت ویژه ای از واکسن کرونا تولید داخل انجام دهد تا زودتر به نتیجه برسیم.


سلمان اسحاقی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: نباید تصور شود که با واکسیناسیون دیگر افراد به کرونا مبتلا نمی شوند، بلکه تنها خطر کرونا کاسته می شود. هم اکنون اقداماتی برای تولید واکسن و تامین آن از خارج از کشور صورت گرفته، انتظار می رود دولت جدید برای پشتیبانی از تولید داخل اعتبارات بسیاری در نظر گیرد تا بتوان به نتیجه زودتری رسید.
نماینده مردم قائنات اضافه کرد: ما در واردات واکسن به مشکل برخوردیم. حال این که دولت فعلی می تواند بجای آنکه اینقدر اعتبار برای خرید واکسن از کشورهای خارجی در نظر گیرد از واکسن تولید داخل حمایت کند. مقام معظم رهبری به واکسن داخلی اعتماد کردند که اعتماد ایشان بستر کارشناسی داشت بدان معنا که رهبر انقلاب با ایمان و باور به نظرات کارشناسی از واکسن تولید داخل استفاده کردند که این اعتماد مورد توجه مردم است.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: باید با فراهم کردن بسترهای لازم برای دو شرکت واکسن سازی برکت و پاستور اعتبارات لازم به آنها داده شده تا بتوان واکسن تولید داخل را تهیه کنند. البته شاید نتوان پوشش واکسن را به طور کلی از تولید داخل تامین کرد، پس میتوان از کشورهای خارجی کمک گرفت منوط به همان چهارچوبی که رهبری تعریف کردند. در این راه باید به سمت شرکتهای خصوصی رفت و با تهاتر با بخش خصوصی شرایط را برای تامین نیاز واکسن داخل فراهم نمود.
اسحاقی توضیح داد: نباید همه موارد تامین اعتبار واکسن بر عهده وزارت بهداشت باشد بلکه نیاز است که همه وزارت خانه ها از محل اعتباراتشان کمک کنند. منظور آن بخش از اعتباراتی است که مردم از آن ذینفع نیستند. نمونه آنرا میتوان در اعتبارات برای برگزاری مراسم هایی همچون بزرگداشت ها، گرامیداشت ها و تشریفات وزارت خانه ها دید که حذف آن موجب ضرر مردم نمی گردد.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در جمع بندی اظهار نمود: دولت جدید بجای آنکه تمام انرژی اش را برای تامین واکسن از شرکتهای خارجی بگذارد به دنبال تامین واکسن تولید داخل باشد. همین طور آن بخش از اعتبارات وزارت خانه ها که مردم از آن نفعی نمی برند، شناسایی شده تا صرف تامین واکسن شود. خیرین هم به میدان آمده و کمک کنند.
منبع:

1400/04/24
12:05:16
5.0 / 5
201
تگهای خبر: برند , بهداشت , خرید , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است