تکذیب ورود رمدسیویر آلوده به کشور

مشاور رییس سازمان غذا و دارو اعلام كرد

تکذیب ورود رمدسیویر آلوده به کشور مین فود: به گزارش مین فود، مشاور رئیس سازمان غذا و دارو ضمن تکذیب اخباری در فضای مجازی در خصوص واردات رمدسیویر آلوده به کشور، اظهار داشت: واردات دارو تنها با مجوز سازمان غذا و دارو انجام شده و پس از تایید سلامت و ایمنی داروی وارداتی از طرف این سازمان، دارو وارد بازار می شود.دکتر سجاد اسماعیلی- مشاور رئیس سازمان غذا و دارو در گفت و گو با ایسنا، ضمن تکذیب برخی اخبار در فضای مجازی در خصوص واردات رمدسیویر آلوده به کشور، اظهار داشت: در بحث واردات دارو، ورود دارو به کشور طی پروسه مشخصی و زیر نظر سازمان غذا و دارو به انجام می رسد. داروها یا بصورت ثبتی و بوسیله شرکت هایی که نماینده رسمی در کشور می باشند، وارد می شوند یا واردات دارو بصورت فوریتی و در مواقعی که دارویی گرفتار کمبود شده و نیاز داریم که دارو سریع تر وارد بازار شود، به انجام می رسد. واردات دارو از هر دو طریق با مجوز سازمان غذا و دارو به انجام می رسد.

وی اضافه کرد: وقتی دارویی از هر کدام از این مسیرها وارد کشور می شود، نمونه برداری از آنها انجام شده و آزمایش های کیفی نیز به انجام می رسد تا از سلامت و ایمنی محصول مطمئن شویم و در صورتی که سلامت و ایمنی داروی وارداتی از طرف سازمان غذا و دارو تایید گردد، دارو وارد بازار می شود.

اسماعیلی اشاره کرد: بر این اساس چنین اخباری درباره ی واردات رمدسیویر آلوده که در فضای مجازی مطرح شده، به هیچ عنوان حقیقت ندارد.

منبع:

1401/07/24
22:53:16
5.0 از 5
233
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است