بی خوابی احتمال حمله قلبی را زیاد می کند

بی خوابی احتمال حمله قلبی را زیاد می کند به گزارش مین فود، بر مبنای یک مطالعه جدید، افراد مبتلا به بی خوابی در مقایسه با افرادی که اختلال خواب ندارند، در یک دوره پیگیری متوسط ۹ ساله، حدود ۷۰ درصد بیشتر در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند.


به گزارش مین فود به نقل از ایندیپندنت، این تحقیق که مقرر است در مجله کاردیولوژی بالینی (Clinical Cardiology) منتشر شود، همینطور نشان داد که حملات قلبی بیشتر در زنان مبتلا به اختلال خواب شامل مشکل در به خواب رفتن، خواب ماندن یا داشتن خواب باکیفیت رخ می دهد.
بر طبق این مطالعه که در جلسه علمی سالانه کالج قلب و عروق آمریکا عرضه شد، افرادی که پنج ساعت یا کمتر در شب می خوابند، بیشترین خطر حمله قلبی را دارند.
یومنا ای دین، نویسنده این مطالعه از دانشگاه اسکندریه مصر، اظهار داشت: «بی خوابی شایع ترین اختلال خواب است اما از بسیاری جهات صرفاً یک بیماری نیست، بلکه بیشتر یک انتخاب زندگی است. ما خواب را آن طور که باید در اولویت قرار نمی دهیم.»
او اضافه کرد: «مطالعه ما نشان داد که افراد مبتلا به بی خوابی بدون در نظر گرفتن سن، بیشتر احتمال دارد گرفتار حمله قلبی شوند و حملات قلبی بیشتر در زنان مبتلا به بی خوابی رخ می دهد.»
پژوهشگران اخطار می دهند که اختلال خواب در حال افزایش می باشد و حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد از بزرگسالان آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد و اضافه می کنند که احتمال حمله قلبی در افراد مبتلا به دیابت و بی خوابی دو برابر بیشتر است.
در این مطالعه، دانشمندان یک بررسی سازمان یافته از پژوهش های منتشرشده انجام دادند و یک هزار و ۲۲۶ مطالعه را به نتیجه رساندند که شامل داده های یک میلیون و ۱۸۴ هزار و ۲۵۶ بزرگسال می شد که ۴۳ درصد از آنان زن بودند.
به قول پژوهشگران، حملات قلبی در حدود دو هزار و ۴۰۰ فرد مبتلا به بی خوابی و در ۱۲ هزار و ۳۹۸ نفر از افرادی که گرفتار بی خوابی نیستند، مشاهده شد.
دانشمندان دریافتند که بعد از کنترل عوامل دیگر مانند سن، جنسیت، ابتلای هم زمان به چند بیماری و سیگار کشیدن، بین بی خوابی و حمله قلبی ارتباط آماری مفهوم داری وجود دارد.
آنها می گویند ارتباط بین بی خوابی و حمله قلبی در تمام زیر گروههای بیماران همچون سنین جوان تر و بزرگ تر، در طول مدت پیگیری قابل توجه باقی مانده است.
این مطالعه تایید نمود افراد مبتلا به بی خوابی، فشار خون بالا، کلسترول یا دیابت هم دارند و حتی بیشتر از افرادی که این عارضه را نداشتند، در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند.
مشکل در به خواب رفتن یا در خواب ماندن هم در مقایسه با افراد بدون این علایم با ۱۳ درصد افزایش احتمال حمله قلبی مرتبط بود.
این یافته ها اهمیت اولویت بندی خواب را برجسته می کند؛ بگونه ای که افراد باید در شبانه روز هفت تا هشت ساعت خواب با کیفیت داشته باشند.
در حالیکه این مطالعه دارای محدودیت هایی همچون این مورد است که بیشتر شرکت کنندگان خودشان رفتارهای خواب خویش را در پرسشنامه ها گزارش می کردند، با این وجود گزارش های پزشکی حملات قلبی را که آنها گزارش کردند، تایید نمود.
دین اضافه کرد: «بهداشت خواب خوب را تمرین کنید. اتاق باید تاریک، ساکت و متمایل به سرد باشد و وسایل ارتباطی را کنار بگذارید. کاری را انجام دهید که آرام بخش باشد تا شما را بخواباند و اگر همه این موارد را امتحان کرده اید و هنوز نمی توانید بخوابید یا کمتر از پنج ساعت می خوابید، با پزشک خود حرف بزنید.»
منبع:

1401/12/18
17:25:59
5.0 از 5
205
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است