سلامت روانی كودك بسته به ارتباط با مادر است

سلامت روانی كودك بسته به ارتباط با مادر است مین فود: مشهد - دبیر علمی سومین همایش ملی جایگاه و نقش مادر اظهار داشت: در تعامل نوزاد با مادر فرصت های بی بدیل برای پرورش هوش، هیجان و مهارت های اجتماعی فراهم می گردد به گونه ای كه می توان سلامت یا اختلال های روانی آینده كودك را وابسته به كیفیت پرستاری و پیوند بین مادر و فرزند دانست.


به گزارش مین فود به نقل از ایرنا، دكتر «امیر امین یزدی» روز سه شنبه در نشست خبری این همایش در دانشگاه فردوسی مشهد اضافه كرد: مادر با روابط گرم و صمیمی، نیازهای اولیه كودك را عاشقانه پاسخ می دهد تا اولین تجارب كودك از دنیای انسان ها آمیخته با عشق و ایمنی باشد.
وی تصریح كرد: چنین طرح واره ای از مادر، سبب آرامش و علاقه مندی به دنیای پیرامون می گردد كه سنگ بنای كنجكاوی و یادگیری های بعدی كودك است.
عضو هیات علمی دانشكده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت: پژوهشگران حیطه تعلیم و تربیت و روانشناسی كودك بر این عقیده اند كه مهارتهای مادری به صورت عمده اكتسابی و قابل یادگیری هستند و لزوم دارد كارشناسان، پژوهشگران و دست اندركاران تعلیم و تربیت دوران كودكی با صدمه شناسی روابط تربیتی اولیه و آموزش مادران و مربیان تلاش كنند كیفیت پرورش و تحول دوران كودكی را ارتقا دهند.
یزدی اضافه كرد: كودك در بافت خانواده از روابطی بهره مند می گردد كه موجبات شكل گیری احساس دلبستگی، امنیت، خودآگاهی و تفكر می گردد و مادر كه در همه فرهنگها مورد ستایش و تقدیس قرار گرفته است محور این تحولات كلیدی است.
وی تصریح كرد: بدیهی است چنین فرایندی می تواند نقش شگرف در بهداشت روانی انسانها و پیشرفت اجتماعی و فرهنگی كشور داشته باشد از همین رو دانشگاه فردوسی مشهد با همكاری بنیاد مادر در ایام هفتم و هشتم اسفند ماه امسال سومین همایش ملی جایگاه و نقش مادر را در دانشكده علوم تربیتی و روانشناسی این دانشگاه برگزار خواهد نمود.
وی اظهار داشت: هدف این همایش فراهم كردن فرصتی برای تبادل یافته های پژوهشی و دانش روانشناسان، جامعه شناسان و متخصصان تعلیم و تربیت است تا دانش و فرهنگ مادرانه را نشر و بازتولید كنند.
یزدی اضافه كرد: از همه اندیشمندان و پژوهشگران، دعوت می گردد با هدف ارتقای دانش تعلیم و تربیت دوران كودكی و بازتعریف جایگاه مادر در فرایند تحول و بهداشت روانی انسانها در این همایش مشاركت فعال داشته باشند.
وی تصریح كرد: علاقه مندان می توانند چكیده مبسوط مقالات خویش را حداكثر تا 450 واژه تا 30 آبان ماه امسال به دبیرخانه این همایش واقع در دانشكده علوم تربیتی دانشگاه فردوسی مشهد ارسال نمایند.
وی اظهار داشت: این همایش در 2 محور كلی تربیتی و روانشناختی برگزار می گردد كه محور تربیتی زیرمحورهای فرزندپروری، مادر، خانواده و مدرسه و مادر، فرهنگ و ارزشها و محور روانشناختی زیر محورهای سلامت مادر، خانواده، كودك و جامعه را شامل می گردد.
1922/ 6053


1397/07/25
17:31:22
5.0 از 5
4944
تگهای خبر: آب , ایمنی , سلامت , علم
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است