نحوه نمایش خدمت به مبتلایان سكته مغزی و قلبی و معتادان در نوروز

نحوه نمایش خدمت به مبتلایان سكته مغزی و قلبی و معتادان در نوروز مین فود: مشاور معاون درمان وزارت بهداشت در امور بیماری ها، نحوه نمایش خدمت به بیماران سكته حاد قلبی و مغزی و همین طور افراد مبتلا به اعتیاد را تشریح نمود.دكتر جمشید كرمانچی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت رسیدگی به بیماران سكته حاد قلبی و مغزی در تعطیلات نوروزی، اظهار داشت: در وزارت بهداشت نحوه نمایش خدمات در دو مورد بیماری های سكته حاد قلبی و مغزی را برنامه ریزی كردیم و بیماران در صورت مشاهده علائم باید به بیمارستان های مجری طرح ۲۴۷ و ۷۲۴ بازگشت و در آن جا خدمات لازم را دریافت نمایند.

وی با اشاره به اینكه ۵۴ مركز برای خدمات سكته حاد مغزی و ۵۳ مركز برای خدمات سكته حاد قلبی در كشور وجود دارد و آماده نمایش خدمت به این بیماران هستند، اضافه كرد: بعضی از مراكز هم خدمات را به صورت مشترك نمایش می دهند.

كرمانچی اشاره كرد: از طرفی با عنایت به اینكه بیماران سكته مغزی و قلبی نیازمند خدمات اورژانس هستند، در زمان مشاهده علائم با اورژانس بیمارستانی تماس بگیرند؛ چراكه اورژانس مراكز نمایش دهنده خدمات را می شناسد و بیماران را به سرعت به بیمارستان های ۲۴۷ و ۷۲۴ منتقل می كند. بدین سبب ترجیح ما این است كه بیماران بوسیله اورژانس پیش بیمارستانی و آمبولانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل شوند تا با مراجعات گوناگون به بیمارستان های دیگر، زمان طلایی برای دریافت خدمت را از دست ندهند.

مشاور معاون درمان وزارت بهداشت در امور بیماری ها، افزود: این مراكز در تمام شهرهایی كه دانشگاه و دانشكده علوم پزشكی داریم، وجود دارند و به شهرهای غیردانشگاهی هم نمایش خدمات می دهند. بر این اساس هماهنگ كرده ایم كه برای سكته حاد مغزی خدمات به صورت اورژانس نمایش شود و برای سكته حاد قلبی هم فقط در همان ۵۳ مركز اقدامات لازم انجام می شود و سایر بیمارستان هایی هم كه سی سی یو دارند، خدمات را مشابه سایر ایام سال به بیماران نمایش می دهند.

كرمانچی در ادامه صحبت هایش با اشاره به وضعیت فعالیت كلینیك های ترك اعتیاد در روزهای نوروز، اظهار داشت: با عنایت به اینكه مراكز ترك اعتیاد و درمان اختلالات سوء مصرف مواد به صورت سرپایی خدمات شان را دریافت می كنند و بیشتر این مراكز در بخش خصوصی قرار دارند، در ایام نوروزی تعطیل هستند.

وی با اشاره به اینكه البته داروهای این بیماران به میزان مورد نیاز زمان تعطیلات به آنها نمایش می شود، اظهار نمود: اطلاعات افراد در این مراكز ثبت است و برای ایام تعطیل به آنها دارو می دهند و مشخص است كه چه مقدار دارو به بیماران داده شده و آنها چقدر دارو باید مصرف كنند. در عین حال اگر بیماری گرفتار عارضه اورژانس شود، همان زمان اگر با ۱۱۵ تماس بگیرند، مراكز نمایش دهنده خدمات مشخص است و با عنایت به اینكه بیمار اورژانس است، در كلیه مراكز درمانی به آنها نمایش خدمت می شود. اگر هم بیماری در این ایام با مشكل مواجه گردید با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند.
1397/12/27
22:41:48
5.0 از 5
4710
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است