شكستگی ناشی از پوكی استخوان در كمین مردان و زنان بالای ۵۰ سال

شكستگی ناشی از پوكی استخوان در كمین مردان و زنان بالای ۵۰ سال به گزارش مین فود در سراسر جهان از بین سه زن و پنج مرد ۵۰ سال به بالا، یك نفر به شكستگی ناشی از پوكی استخوان مبتلا می شود.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، پوكی استخوان باعث تضعیف و شكنندگی استخوان ها می شود و ازاین رو سبب می شود كه استخوان ها به راحتی و حتی در نتیجه یك افتادگی جزئی یا یك حركت ناگهانی گرفتار شكستگی شوند.
شكستگی های ناشی از عارضه پوكی استخوان می توانند كشنده باشند و از عوامل اصلی درد و معلولیت های طولانی مدت به حساب می آیند.
متخصصان بر این باورند درصورتیكه اقدامات پیشگیرانه بموقع صورت گیرد می توان از پوكی استخوان جلوگیری كرد.
مرتب ورزش كردن، داشتن رژیم های غذایی سرشار از مواد مغذی و مفید برای سلامت استخوان ها و تغییر در عادات ناسالم زندگی همچون این اقدامات هستند. همینطور لازم است افراد از شاخص های خطرزا در بروز پوكی استخوان آگاهی پیدا كرده و در صورت وجود این عوامل مورد معاینه و در صورت نیاز تحت درمان قرار گیرند.
شكستگی های ناشی از پوكی استخوان اثرات فاجعه باری بر میلیون ها انسان در جهان دارند و هزینه های اجتماعی-اقتصادی عظیمی به جامعه و سیستم خدمات درمانی وارد می كنند. با وجود پیشرفت های خوبی كه در حوزه پزشكی به منظور كاهش نتایج شكستگی انجام گرفته همچنان در كشورهای مختلف زنان و مردانی وجود دارند كه از دریافت خدمات درمانی محروم هستند.
به گزارش سایت بنیاد بین المللی پوكی استخوان، از میان زنان میانسالی كه گرفتار شكستگی شده اند تنها ۱۰ درصد درمان های مربوط به پوكی استخوان را دریافت كرده بودند. همینطور در سال ۲۰۱۰ تنها در اروپا حدود ۱۲.۳ میلیون نفر به علت احتمال شكستگی ناشی از پوكی استخوان در گروه های پرخطر قرار داشتند كه تحت درمان قرار نگرفتند.1398/07/28
13:17:08
5.0 از 5
4760
تگهای خبر: پزشك , خدمات , درد , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است