اکسیر عمر طولانی کشف شد

اکسیر عمر طولانی کشف شد مین فود: خراسان رضوی غذاهای غنی از اسید چرب امگا سه موجب کاهش خطر مرگ به ویژه در اثر بیماری عروق کرونر قلب خواهد شد. همین طور آجیل و دانه های روغنی به سبب غنی بودن از اسید چرب ضروری امگا سه سبب بهبود امید به زندگی می شود.به نقل از هلث، اسید آلفا لینولنیک(ALA) همان اسید چرب امگا سه است که بطور طبیعی در موادی مانند گردو، بادام، فندق، دانه کتان، شاهدانه، سویا، دانه چیا و روغن کانولا یافت می شود.

نتایج یک تحقیق جدید نشان داد مصرف مقدار زیادی اسید آلفا لینولنیک با کاهش خطر مرگ و میر ناشی از همه دلیلهای بیماری ازجمله بیماریهای قلبی و عروقی مرتبط می باشد.

در مقابل غذاها و نوشیدنی های حاوی قند بالا جدا از مبتلاشدن به چاقی یا دیابت می تواند موجب مشکلات جدی سلامتی شود.

یافته های برمبنای تحلیل و بررسی ۴۱ تحقیق انجام شده از سال ۱۹۹۱ تا ۲۰۲۱ انتشار یافته تا مشخص شود آیا ارتباطی بین مصرف، اسید آلفا لینولنیک و علل مختلف بیماری مانند سرطان و بیماری قلبی عروقی(CVD) وجود دارد یا خیر.

گروه تحقیقاتی دریافتند که مصرف بیشتر اسید آلفا لینولنیک با ۱۱ درصد کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری عروق کرونر قلب، کاهش ۱۰ درصد خطر مرگ به سبب هر بیماری و هشت درصد کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی هم راه است.

هر چه میزان مصرف اسید آلفا لینولنیک بیشتر باشد، میزان مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی عروقی کمتر است. به عنوان مثال افزایش مصرف روزانه اسید آلفا لینولنیک به میزان یک گرم با کاهش پنج درصدی خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی مرتبط بود.

یک قاشق غذاخوری روغن کانولا یا یک وعده ۱۵ گرمی روغن گردو حاوی یک گرم اسید آلفا لینولنیک و یک وعده ۲۸ گرمی گردو حاوی ۲.۵ گرم از این ماده مغذی است.

این مطالعه شواهد بیشتری را به اثرات مفید احتمالی اسیدهای چرب غیراشباع امگا سه رژیم غذایی اضافه می کند.

محققان اظهار کردند: مطالعات بیشتری باید صورت گیرد تا ارتباط بین اسید آلفا لینولنیک و طیف وسیع تری از علل مرگ را بررسی کند. همین طور ارزیابی جامع تری از اثرات بالقوه اسید آلفا لینولنیک بر سلامتی و بررسی این که آیا غذاهای خاص غنی از اسید آلفا لینولنیک با مرگ و میر ناشی از سرطان و سایر موارد مرتبط می باشد یا خیر لازم است.

یافته های این تحقیق در نشریه Medical بریتانیا انتشار یافته است.
1401/08/29
14:54:40
5.0 از 5
236
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است