رژیم غذایی گیاهی به حفظ سلامت قلب کمک می کند

محققان دانماركی می گویند؛

رژیم غذایی گیاهی به حفظ سلامت قلب کمک می کند به گزارش مین فود، بر مبنای یک تحلیل و بررسی جدید از تمام شواهد حاصل از آزمایشات بالینی انتشار یافته از سال ۱۹۸۲، رژیم های گیاهخواری منجر به کاهش سطح کلسترول و چربی خون می شود.به گزارش مین فود به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، در مقایسه با افرادی که از رژیم غذایی همه چیز خواری استفاده می نمایند، افرادی که از رژیم غذایی گیاهی پیروی می کنند، میانگین کاهش ۷ درصدی سطح کلسترول کل را نسبت به سطوح اندازه گیری شده در ابتدای مطالعات، کاهش ۱۰ درصدی در سطح کلسترول بد LDL و کاهش ۱۴ درصدی آپولیپروتئین B، پروتئین خونی که برای تخمین سطح کلسترول استفاده می شود، نشان دادند.
این نتایج نشان داد که رژیم های غذایی گیاهی می توانند نقش مهمی در کاهش انسداد شریان ها داشته باشند و در نتیجه خطر سکته و حملات قلبی را کاهش دهند.
دکتر «روث فریک اشمیت»، محقق ارشد در دانشگاه کپنهاگ دانمارک، اظهار داشت: «اگر افراد از سنین پایین آغاز به خوردن رژیم های گیاه خواری کنند، احتمال کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی ناشی از انسداد شریان ها بسیار زیاد است.»
محققان دریافتند رژیم های گیاهخواری برای افراد مختلف از وزن طبیعی تا چاق مفید می باشد.
برای بررسی، محققان داده های ۳۰ کارآزمایی بالینی را با نزدیک به ۲۴۰۰ شرکت کننده، که مابین سالهای ۱۹۸۲ تا ۲۰۲۲ انتشار یافته بود، تحلیل و بررسی کردند.
شرکت کنندگان در ۳۰ مطالعه از یک رژیم گیاهخواری یا رژیم غذایی همه چیزخواری شامل گوشت و محصولات لبنی پیروی می کردند. مدت زمان رژیم غذایی از ۱۰ روز تا پنج سال با میانگین ۲۹ هفته متغیر بود.
محققان خاطرنشان کردند که سالانه بیشتر از ۱۸ میلیون نفر در سراسر دنیا بر اثر بیماری قلبی جان خویش را از دست می دهند، که آنرا به علت اصلی مرگ و میر در جهان تبدیل می کند.
آنها افزودند که تغییر رژیم به سمت گیاهخواری هم می تواند به پیشگیری از تغییرات آب و هوایی کمک نماید.
بررسی های سیستماتیک اخیر نشان داده است که اگر جمعیت کشورهای پردرآمد به رژیم های غذایی گیاهی روی آورند، انتشار خالص گازهای گلخانه ای می تواند بین ۳۵ تا ۴۹ درصد کاهش پیدا کند.
فریک اشمیت تصریح کرد که داروهای استاتینی کاهنده کلسترول همچنان نسبت به رژیم های گیاهی در کاهش چربی ها و سطوح کلسترول برتری دارند و بیماران نباید با پیروی از رژیم های گیاهی، مصرف داروهای استاتین خویش را قطع کنند.

1402/03/10
10:06:46
5.0 از 5
255
تگهای خبر: آب , بیمار , بیماری , چربی
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است