ثبت نام صنوف در سامانه وزارت بهداشت ارتباطی با اداره مالیات ندارد

معاون وزیر بهداشت:

ثبت نام صنوف در سامانه وزارت بهداشت ارتباطی با اداره مالیات ندارد به گزارش مین فود معاون بهداشت وزیر بهداشت ضمن تاكید بر ضرورت رعایت موارد بهداشتی جهت قطع زنجیره انتقال كرونا، در عین حال بر ضرورت ثبت نام همه اصناف در سامانه وزارت بهداشت و در موعد مقرر تاكید نمود.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رییسی در ارتباط ویدیو كنفرانسی با خبرنگاران، با اعلان اینكه رعایت پروتكل های بهداشتی ریسك مبتلا شدن به كووید-19 را خیلی كم می كند، اظهار داشت: در این برهه باید زنجیره انتقال را قطع نماییم. فكر می كنم با آگاهی و رعایت مردم آرامشی را شاهدیم، اما باید مراقب باشیم كه این آرامش منجر به سهل انگاری شود. نباید فكر نماییم كه ویروس رخت بر بسته و از ایران و دنیا خارج شده است. خیر اینطور نیست. ویروس همچنان وجود دارد و افراد زیادی را در سرتاسر دنیا مبتلا می كند و اقتصادهای زیادی را دارد فلج می كند. ازاین رو كوچكترین سهل انگاری می تواند سبب شود كه حتی شاهد پیك بیماری باشیم و امكان دارد باردیگر تعداد زیادی مبتلا شدن و بستری در بیمارستان ها داشته باشیم.

مردم در سامانه وزارت بهداشت علائم خویش را ثبت كنند
وی ادامه داد: باتوجه به طرح بسیج ملی مقابله به كرونا، همه مردم حتما در سامانه حضور پیدا كنند و اگر علایم یا مشكلی دارند آنرا ثبت كنند تا مورد پیگیری همكاران ما قرار گیرند.
رییسی افزود: گرچه سلامت بر همه امور اولویت دارد، اما بحث اقتصاد و معیشت مردم هم وجود دارد. فكر می كنم در این صورت می توانیم موفق بشیم كه همه صنوف و واحدهای صنفی كه آغاز به كار كرده اند، پروتكل های بهداشتی را به دقت رعایت نمایند.

بازگشایی صنوف به معنای عادی شدن شرایط نیست
به قول رئیسی، پروتكل های بهداشتی سه قسمت دارد؛ یكی مربوط به محیط كسب و كار، یكی مربوط به كاركنان بوده و سومین قسمت مربوط به دریافت كنندگان كالاها و خدمات است. باید توجه كرد كه بازگشایی صنوف به مفهوم عادی شدن شرایط نیست و به این معنا نیست كه بیماری را مهار كرده ایم. بازگشایی صنوف را در كنار فعالیت اقتصادی و تأمین معیشت مردم، باتوجه به كاهش ریسك مبتلا شدن مدیریت می نماییم. ازاین رو هرگونه سهل انگاری می تواند منجر به شیوع مجدد بیماری شود.
معاون بهداشتی وزارت بهداشت اظهار داشت: بر همین مبنا سامانه ای را برای ثبت نام صنوف ایجاد كردیم كه باید در آن ثبت نام كنند. در واقع تفاهمی میان وزارت بهداشت و صنوف امضا می شود كه نوعی قرارداد اجتماعی و شهروندی است و آن صنوف موظف به رعایت پروتكل های بهداشتی می شوند. بلافاصله بر مبنای ثبت نام و محل هر صنف، پروتكل خاص او برایش ارسال می شود. برای برخی واحدهای صنفی بیشتر از یك پروتكل صادر می شود. تاكید می نماییم كه صنوف حتما ثبت نام كرده و این پروتكل ها را رعایت نمایند.
ثبت نام صنوف در سامانه وزارت بهداشت ارتباطی با اداره مالیات ندارد

رییسی اشاره كرد: متاسفانه در زمینه ثبت صنوف درفضای مجازی شایعاتی مطرح شده در خصوص اینكه این ثبت نام مربوط به مالیات است، اما ما در این سامانه هیچ كد اقتصادی از كسی دریافت نمی نماییم و هیچ ربطی به مالیات و... ندارد و صرفا در حوزه بهداشت اقدام می نماییم كه صرفا برای ارسال و رعایت پروتكل هاست. در عین حال مردم هم همچنان نكات بهداشتی را رعایت نمایند. در درجه اول به هیچ وجه برای كار غیر ضروری از منزل خارج نشوند، برای گشت و گذار به بیرون نروند و صرفا برای تأمین مایحتاج شان از منزل بیرون بروند. در عین حال فكر نكنید كه پروتكل مانند واكسن است، بلكه نقش پروتكل ها كاهش ریسك مبتلا شدن است. به شرط اینكه دقیق رعایت شود.
موردی ابتلای مجدد به كرونا در ایران نداریم
وی درپاسخ به سوال ایسنا، درباره ابتلای مجدد یك نفر به كرونا در كشور، اظهار داشت: اینكه یك نفر مجدد در كشور به كرونا مبتلا شده، تایید نمی نماییم و در كشور فعلا چنین آماری نداریم، اما مقاله ای از كره جنوبی حاكی از این است كه گزارش هایی دراین زمینه داشته اند و دارند بررسی می كنند كه ببینند آیا جهش ژنی خاصی صورت گرفته است یا خیر.
علت اختلال در سامانه وزارت بهداشت در ایام نخست
توانایی ثبت نام روزانه یك میلیون صنف در سامانه وزارت بهداشت

رییسی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا، درباره اختلالات سامانه ثبت اصناف، اظهار داشت: اوایل اشكالاتی در ثبت سامانه وجود داشت؛ چونكه اولا ارتباط با ثبت احوال برای استعلام گیری قطع شده بود و دوما در ایام ابتدایی حجم زیادی برای ثبت نام رجوع می كردند، اما از روز گذشته و امروز گزارشی از بروز مشكل در سامانه نداشته ایم. باتوجه به ظرفیت های ایجاد شده، توانایی ثبت نام روزانه یك میلیون صنف در سامانه وجود دارد و مشكلی نداریم.
وی ادامه داد: البته ما نمی خواهم ذهن مان را به این سمت بریم كه صنوف را اجبار می نماییم و می خواهیم آنها را ببندیم، بلكه بحث ما بازگشایی اصناف است. خواهش می نماییم كه اصناف حتما ثبت نام كنند تا كد بازگشایی را دریافت كرده و ما برایشان پروتكل ها را ارسال نماییم. متاسفانه طبق معمول یكسری نگرانی برای افراد ایجاد كردند و بحث ثبت نام در سامانه را به مالیات ربط دادند، اما دراین زمینه صرفا دیدگاه مان سلامت مردم است و حتی اعلام كردیم كه مشاغل خانگی و صنوف بدون پروانه هم ثبت نام كنند تا پروتكل های به دست شان برسد. اگر احتیاج به تمدید باشد، مهلت ثبت نام را تمدید می نماییم، اما اینطور نیست كه مرتبا تمدید شود. خواهش مان این است كه همه اصناف ثبت نام كنند. در عین حال اینطور نیست كه شغلی در فهرست نباشد، حتی گزینه سایر را گذاشته ایم و می توانند شغل شان را بنویسند. چونكه ما یك پروتكل بهداشتی عمومی داریم و در عین حال برای برخی مشاغل خاص علاوه بر پروتكل عمومی، پروتكل خاص آن شغل را هم ارسال می نماییم. در كشور ما این كار انجام شد كه بیشتر از 102 پروتكل برای 12 هزار مورد از مشاغل تولید كرده ایم و با كمك خود اصناف این اقدام را انجام داده ایم.
ادامه دارد1399/01/27
15:04:06
5.0 از 5
3034
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است