اتحادیه اروپا به دنبال دسترسی همگانی به واكسن كرونا

اتحادیه اروپا به دنبال دسترسی همگانی به واكسن كرونا مین فود: رئیس كمیسیون اتحادیه اروپا جمع آوری منابع مالی برای تهیه واكسن كرونا و قرار گرفتن آن در دسترس همه جهانیان را خواهان شده است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، اتحادیه اروپا هم زمان درگیر ایجاد صندوقی برای کمک به اقتصادهای در حال ورشکستگی کشورهای عضو خود است.
اتحادیه اروپا روز دوشنبه آینده (چهارم مه) با دیگر کشورهای جهان برای تهیه واکسن کرونا نشستی ویدیویی برگذار می کند.
این اتحادیه می خواهد هفت و نیم میلیارد یورو برای تلاش جمعی در امتداد پیکار با کرونا جمع آوری کند. طرح تامین مالی واکسن کرونا در همکاری با سایر کشورها از اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپاست.
به گزارش دویچه وله، وی در یک مصاحبه اختصاصی درباره این طرح اظهار داشت: ما باید در سطح جهانی برای تهیه واکسن کرونا تلاش نماییم. ما این کار را با همکاری مشترک شروع کردیم و حالا باید به فکر منابع مالی آن باشیم.
اورزولا فون درلاین می گوید: در صورت به ثمر رسیدن پژوهش ها باید بتوان این واکسن را به بهایی عادلانه و در حجمی بزرگ در اختیار تمامی مردم جهان قرار داد. برای این کار به منابع کلان مالی نیاز هست و هم اکنون باید روی جمع آوری آن کار کرد.
به گفته رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا تامین هفت و نیم میلیارد یورو برای این هدف تازه ابتدای کار است و در ادامه باید منابع بیشتری تهیه کرد.
فون درلاین می گوید: لیست نهادها و انجمن هایی که کمک مالی می کنند طولانی است همچون سازمان جهانی بهداشت، خیریه ملیندا ـ بیل گیتس و خیریه Welcome-Trust که مرکز آن در لندن است.
این طرح هم چنین از طرف بسیاری کشورهای جهان مورد حمایت قرار گرفته است.
طرح گردآوری منابع مالی برای تهیه واکسنی که بتواند در دسترس عموم قرار گیرد در حالی از طرف رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا مطرح می شود که این اتحادیه درگیر سخت ترین تنگناهای مالی و اقتصادی به خاطر رکود ناشی از اپیدمی کروناست.
اورزولا فون درلاین که از درستی طرح خود اطمینان دارد می گوید: جهانی شدن بیماری کرونا به ما نشان داد که ما نیازمند همکاریهای پزشکی و تبادل اطلاعات بسیار گسترده تر و موثرتری در جهان و در سطح کشورهای اتحادیه اروپا هستیم. در عین حال که ما دریافتیم چقدر مهمست که سیستم درمانی کارآمدتری داشته باشیم.1399/02/13
23:56:29
5.0 از 5
2631
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است