شبیه سازی ساختار سلول های مسدودكننده خون شبكیه

شبیه سازی ساختار سلول های مسدودكننده خون شبكیه مین فود: تهران – ایرنا - گروهی از محققان در بارسلونای اسپانیا ابزاری ساختند كه قادر است سلول های مسدود كننده خون شبكیه انسان را شبیه سازی كند.


به گزارش روز چهارشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این ابزار دارای چندین محفظه است كه به منظور شبیه سازی ساختار شبكیه به ترتیب خاصی چیده شده اند.
درون هر محفظه یكی از انواع سلول های لایه درون رگی، سلول های عصبی و سلول های رنگی شبكیه قرار دارد. این محفظه ها با مجموعه ای از میكروشیارها به یكدیگر مرتبط شده اند و سلول ها با استفاده از این شیارها می توانند مولكول های سیگنال دهنده را با هم تبادل كرده و ارتباط برقرار كنند. در نتیجه موادی كه توسط بعضی از سلول ها تولید شده به سایر سلول ها هم می رسد و یك ارتباط درون سلولی و بین سلول مانند یك اندام زنده برقرار می گردد.
از سال ها قبل محققان به منظور كاهش آزمایشات حیوانی و تسریع فرایند دستیابی به نتیجه به دنبال روش های جایگزین همچون آزمایش روی سلول های زنده بوده اند. اما این امر به علت دشواری بازسازی ارتباط و تعاملات بین سلولی، محدودیت هایی را بوجود می آورد.
محققان برای حل این مشكل در حال توسعه سیستم هایی هستند كه عملكرد بافت ها و اندام ها را در شرایطی بسیار نزدیك به واقعیت شبیه سازی می كنند. این ابزارها كه با عنوان «اندام روی تراشه» شناخته می شوند، دربرگیرنده میكرومحیط های و میكروساختارهایی كه بافت ها و اندام های زنده را شبیه سازی می كنند.
علمی(6)**9259**1440
مترجم: سپیده كاشانی** انتشار: گلشن


1396/11/04
15:24:39
5.0 از 5
4651
تگهای خبر: علم
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است