آمریكای جنوبی كانون جدید انتشار كرونا

سازمان جهانی بهداشت اعلام كرد

آمریكای جنوبی كانون جدید انتشار كرونا به گزارش مین فود سازمان جهانی بهداشت به دنبال افزایش شمار مبتلایان جدید بیماری كووید-۱۹ در كشورهای آمریكای جنوبی بخصوص برزیل اعلام نمود آمریكای جنوبی به ˮیك مركز جدیدˮ همه گیری مرگبار كروناویروس تبدیل گشته است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، مایک رایان، مدیر فوریت های سازمان جهانی بهداشت با اشاره به رشد سریع شیوع ویروس کرونا در خیلی از کشورهای آمریکای جنوبی اعلام نمود نگرانی برای خیلی از این کشورها وجود دارد اما برزیل به وضوح بیشترین صدمه ناشی از این وضعیت وخیم شیوع را در آمریکای جنوبی متحمل شده است.
وزارت بهداشت برزیل اعلام نمود که شمار قربانیان کروناویروس در برزیل روز پنج شنبه بعد از ثبت رکوردی جدید در شمار قربانیان طی ۲۴ ساعت گذشته از ۲۰ هزار نفر فراتر رفت. با افزایش ۱۱۸۸ نفره ی شمار قربانیان تنها در یک روز که بیشترین میزان افزایش در این کشور شمرده می شود، شمار کل قربانیان کرونا در برزیل به ۲۱ هزار و ۱۱۶ نفر رسید.
هم اکنون برزیل با ۳۳۲ هزار و ۳۸۲ مبتلا بعد از ایالات متحده آمریکا در رتبه دوم کشورهای درگیر کرونا قرار گرفته است اما کارشناسان می گویند عدم انجام تست کرونا به شکل گسترده به این معنا است که آمار واقعی احتمالاً بسیار بیشتر است.
منحنی مبتلاشدن و مرگ و میر این کشور با جمعیت ۲۱۰ میلیون نفری به شدت در حال افزایش بوده و با دو برابر شدن شمار قربانیان تنها در ۱۱ روز حالا در رتبه ششم از نظر شمار قربانیان جهان قرار گرفته است.
طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، بیشتر موارد مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ در برزیل مربوط به منطقه سائوپائولو است. البته ایالت آمازوناس با حدود ۴۹۰ مورد مبتلاشدن به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بیشترین درصد مبتلاشدن نسبت به جمعیت را در برزیل به خود مختص کرده است.
رئیس جمهوری برزیل وزارت بهداشت این کشور را جهت استفاده از داروهای ضد مالاریا کلروکین و هیدروکسی کلروکین را برای معالجه حتی موارد خفیف کووید-۱۹ تحت فشار قرار داده است، این در حالیست که طبق تاکیدات سازمان جهانی بهداشت هیچ شواهدی در خصوص اثربخشی این داروها برای درمان یا حتی پیش گیری از کرونا وجود ندارد.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، تعداد معدودی از کارآزمایی های بالینی با هماهنگی سازمان جهانی بهداشت در حال بررسی برای تایید یا رد اثربخشی این دو دارو برای درمان کرونا هستند حدود ۳۰۰۰ بیمار در ۳۲۰ بیمارستان در ۱۷ کشور جهان در این آزمایش ها شرکت دارند.1399/03/03
14:30:26
5.0 از 5
2690
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است