پیش بینی علایم بیماری كووید-۱۹ با كمك یك حلقه هوشمند

با همكاری یك دانشمند ایرانی محقق شد

پیش بینی علایم بیماری كووید-۱۹ با كمك یك حلقه هوشمند مین فود: یكی از چالش های جلوگیری از انتشار بیماری كووید-19 این است كه افراد بدون علامت یا ناقل شناسایی شوند؛ چونكه این افراد می توانند قبل از آنكه دریابند به این بیماری مبتلا هستند، ویروس را به دیگران انتقال دهند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، در ماه آوریل، پژوهشگران "موسسه علوم اعصاب راکفلر"(RNI) و "دانشگاه ویرجینیا غربی" (WVU) با کمک "علی رضایی" (Ali Rezai) پژوهشگر ایرانی توانستند با کمک مدلهای پیش بینی هوش مصنوعی و حلقه های شرکت"اورا" (Oura) علایم بیماری کووید-۱۹ را قبل از ظهور پیش بینی کنند. حالا پژوهشگران ادعا می کنند که پلت فرم دیجیتالی آنها می تواند علایم در رابطه با بیماری کووید-۱۹ را تا سه روز زودتر با دقت بیش از ۹۰ درصد تشخیص دهد.
این رویکرد مبتنی بر علوم اعصاب است و از شرکت کنندگان می خواهد تا استرس، اضطراب، حافظه و سایر بیومتریک های روانشناختی و شناختی را در برنامه RNI / موسسه علوم اعصاب راکفلر وارد کنند.
حلقه هوشمند اورا می تواند داده های فیزیولوژیکی مانند درجه حرارت بدن، تغییر ضربان قلب، ضربان قلب در حال استراحت، ضربان تنفس و الگوهای خواب را جمع آوری کند. این پلت فرم نیز داده های جمع آوری شده توسط برنامه RNI و حلقه را با مدلهای هوش مصنوعی ترکیب می کند.
"علی رضایی"، رئیس اجرایی موسسه علوم اعصاب راکفلر اظهار داشت: ما احساس می نماییم که این پلت فرم می تواند گزینه مناسبی برای محافظت از کارکنان مراقبت های بهداشتی و افراد در این زمان و شیوع بیماری کووید-۱۹ باشد.
هم اکنون این پلت فرم توسط بیش از ۶۰۰ متخصص مراقبت بهداشت در حال آزمایش است و هم اکنون موسسه علوم اعصاب راکفلر در حال همکاری با دانشگاه هایی همچون دانشگاه توماس جفرسون (Thomas Jefferson University) و"دانشگاه وندربیلت" (Vanderbilt University) است تا این آزمایش را در مقیاس گسترده انجام دهد و بیش از ۱۰ هزار نفر در آن شرکت نمایند.
پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو (UCSF) همین طور در حال بررسی چگونگی استفاده از حلقه اورا برای تشخیص علایم ویروس در کارکنان فوریت های پزشکی هستند.
منبع:

1399/03/13
23:25:23
5.0 از 5
2425
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است