مصرف مكمل كولین برای زنان حامله در دوران كرونا مفیدست

یافته جدید پژوهشی؛

مصرف مكمل كولین برای زنان حامله در دوران كرونا مفیدست مین فود: طبق سفارش پژوهشگران، مصرف بیشتر مكمل كولین توسط زنان حامله سبب كاهش تاثیر منفی عفونت ویروس تنفسی نظیر كووید19 بر نوزاد می شود.به گزارش مین فود به نقل از مهر، کولین نوعی ویتامین B است که در انواع مواد خوراکی و مکمل های رژیمی یافت می شود و برای رشد مغز جنین لازم است.
«رابرت فریدمن»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کلرادو، در این زمینه می گوید: «پیش بینی می شود بیماری کووید ۱۹ همانند سایر ویروس های تنفسی کرونا بر رشد مغز جنین تأثیر گذارد.»
در مطالعه جدید به بررسی این مساله پرداخته شده است که آیا میزان بالاتر کولین دوره حاملگی می تواند از مغز در حال رشد جنین، حتی در صورت ابتلاء مادر به عفونت تنفسی ویروسی در اوایل بارداری، محافظت نماید.
نتایج نشان داد میزان بالاتر کولین در دوره حاملگی سبب کاهش تأثیر ویروس بر جنین می شود.
فریدمن در ادامه می افزاید: «آگاهی از این مساله بسیار مهمست که مصرف مواد مغذی طبیعی در طول حاملگی نظیر اسیدفولیک و سایر ویتامین ها، از جنین در مقابل مشکلات رشد مغز محافظت می کند. مشکلات رشد مغز می تواند منجر به بیماری روانی شود.»
این مطالعه نشان میدهد که در ارتباط با سفارش های فعلی در مورد اثرات COVID-۱۹ بر بارداری، مصرف مکمل های فسفاتیدیل کولین یا کولین به همراه سایر ویتامین ها ممکنست به کاهش اثرات مضر احتمالی ناشی از پاندمی فعلی کمک کرده و خطر ابتلاء به بیماری های روانی را در آینده کم کند.


منبع:

1399/03/18
21:53:03
5.0 از 5
2803
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خوراكی , كرونا
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است