تاكید بر احتیاط بیشتر درمورد شیوه انتقال ویروس كرونا

تاكید بر احتیاط بیشتر درمورد شیوه انتقال ویروس كرونا مین فود: گروهی از متخصان از چندین كشور مختلف در نامه ای با اشاره به شواهد قوی در خصوص امكان انتشار كروناویروس بوسیله هوا در محیط های بسته از سازمان جهانی بهداشت (WHO) خواستارِ اتخاذ سیاستی جدید درباب مقابله با این عفونت شدند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت بارها با انتقادهایی نسبت به روند آهسته ی تغییر موضع خود در پاسخ به شیوع کروناویروس که به سرعت در حال گسترش است، قرار گرفته است. برای مثال این آژانس سازمان ملل در پشتیبانی از سفارش به استفاده از ماسک در اماکن عمومی به رغم الزامی شدن چنین اقدامی در خیلی از کشورها، موفق عمل نکرده است.
اکنون نیز گروهی متشکل از ۲۳۹ متخصص و محقق از ۳۲ کشور جهان در نامه ای که انتظار می رود طی هفته آینده در یک مجله علمی منتشر شود، از سازمان جهانی بهداشت درخواست کرده اند مواضع خودرا نسبت به انتشار هوایی کرونا در محیط های بسته تغییر دهد، چونکه شواهد علمی قوی در خصوص این امکان وجود دارد.
شواهد علمی حامی این نظریه جامع نیستند اما آنها اعتقاد دارند که سازمان جهانی بهداشت باید در شرایط ی که همه گیری یک بیماری نظیر کرونا با این سرعت پیشرفت می کند، قوانین سختگیرانه خودرا در تأیید شواهد علمی کنار گذاشته و بر طبق "اصل احتیاط" عمل کرده و برای ارائه دستورالعمل های موثر، بدترین حالت از شیوع این ویروس را در نظر بگیرد.
در حال حاضر سازمان جهانی بهداشت معتقد می باشد که بیماری کووید-۱۹ بوسیله سطوح گسترش می یابد؛ تصوری که توسط بعضی از خدمات بهداشتی مانند مراکز کنترل و پیش گیری از امراض ایالات متحده (CDC) به چالش کشیده شده است. سازمان جهانی بهداشت هم چنین بر این باور است که قطرات بزرگی ناشی از عطسه، سرفه یا حتی صحبت کردن عادی فرد مبتلا منبع دیگری از این عفونت است.
در همین رابطه دکتر "بندتا آلگرانزی" یک کارشناس ارشد سازمان جهانی بهداشت در پیشگیری و کنترل عفونت در رابطه با این مساله اعلام نموده است: سازمان جهانی بهداشت انتقال هوایی کرونا را خصوصاً در دو ماه اخیر ممکن دانسته اما این مساله مطمئناً توسط شواهد محکم علمی پشتیبانی نمی گردد و اختلاف نظر و مباحث جدی در این خصوص وجود دارد.
وی می گوید: اگر امکان سرایت هوایی کووید-۱۹ در مطالعات علمیِ آینده بطور قطعی تایید گردد، بدان مدلول است که ذرات سبک تر این ویروس می توانند در مدت زمان طولانی در فضاهای بسته با تهویه ضعیف باقی بمانند و افرادی را که آنها را استنشاق می کنند، مبتلا کنند. این مساله هم چنین بدان معناست که احیانا باید مقررات جدیدی در مقابله با بیماری کووید-۱۹ اجرا شود و ضد عفونی بیشتر در داخل محیط های بسته، استفاده از چراغه ای ماورای بنفش یا تهویه مناسب نیز الزامی شود. کادر درمانی و افرادی که به مکان های عمومی با فضای بسته می روند نیز ممکنست به ماسک های N۹۵ احتیاج داشته باشند که برای تصفیه ذرات کوچک تر حاوی ویروس طراحی شده اند.
این فرضیه در ماه آوریل توسط گروهی متشکل از ۳۶ متخصص جهت بررسی های بیشتر مطرح شده بود اما تلاش آنها هیچ تغییری در رویکرد سازمان جهانی بهداشت ایجاد نکرد.
آنها اظهار داشتند که سازمان جهانی بهداشت "دیدگاهی سفت و سخت و نیازمند شواهد علمی زیاد" دارد که این امر مانع از اتخاذ رویکردهای جدید در چنین بیماری هایی می شود که به سرعت گسترش یافته و شرایط چالش برانگیزی را ایجاد می کنند.
بنا بر گزارش اسپوتنیک، سازمان جهانی بهداشت یکی از آخرین سازمان های دنیا بود که نیاز افراد بدون علائم جهت استفاده از ماسک در اماکن عمومی را پذیرفت.
منبع:

1399/04/16
17:19:45
5.0 از 5
2374
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است