ارتباط تشدید علایم بیماری كووید-19 با هر میزان از چاقی

ارتباط تشدید علایم بیماری كووید-19 با هر میزان از چاقی به گزارش مین فود بررسی انجام شده در ایتالیا نشان داد: میزان ناچیزی از اضافه وزن می تواند با خطر مبتلاشدن به نوع شدید بیماری كووید-19 همراه باشد.به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، پژوهشگران ایتالیایی اظهارکردند: حتی میزان خفیفی از چاقی می تواند بطور شایان توجهی خطر مبتلاشدن به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ و مرگ ناشی از آنرا افزایش دهد.

محققان ایتالیایی با اعلان اینکه پزشکان باید آگاه باشند هر نوع میزان از چاقی و نه فقط چاقی مفرط با خطر مبتلاشدن به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ هم راه است، تاکید کردند: لازم است به بیماران مبتلا به چاقی که به سبب مبتلاشدن به کووید-۱۹ در بیمارستان بستری هستند، توجه بیشتری شود چونکه بروز مشکلات تنفسی در این افراد و احتمال بستری آنان در بخش مراقبت های ویژه بیشتر است.

پیش از این نیز تحقیقاتی در مورد ارتباط چاقی و خطر مبتلاشدن به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ انجام گرفته است؛ هرچند در بیشتر این بررسی ها افرادی با شاخص توده بدنی ۴۰ و بالاتر تمرکز شده است.

در این بررسی جدید ۵۰۰ بیمار ایتالیایی که در ماه های مارس و آوریل به سبب مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ در بیمارستان بستری بوده اند، مورد مطالعه قرار گرفتند. بیش از یک پنجم از این بیماران شاخص توده بدنی ۳۰ و بالاتر داشته اند.

به گفته پژوهشگران، بیمارانی با شاخص توده بدنی ۳۰ تا ۳۵ که گرفتار میزان ناچیزی از چاقی بوده اند حدود ۲.۵ برابر بیشتر در معرض نارسایی های تنفسی قرار داشته اند همین طور احتمال بستری این بیماران در بخش مراقبتهای ویژه نسبت به افرادی با وزن طبیعی پنج برابر بیشتر بوده است.

به گزارش مین فود به نقل از هلث دی نیوز، همین طور پژوهشگران مشاهده نمودند احتمال مرگ ناشی از این بیماری در افرادی با شاخص توده بدنی ۳۵ و بالاتر ۱۲ برابر بوده است.

منبع:

1399/05/03
15:57:13
5.0 از 5
2414
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است