افزایش بی سابقه موارد مرگ و میر ناشی از كرونا در كشور

افزایش بی سابقه موارد مرگ و میر ناشی از كرونا در كشور به گزارش مین فود سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینكه در ایام اخیر با افزایش بی سابقه موارد مرگ و میر ناشی از بیماری مواجهیم، شكست این بیماری را مستلزم تقویت وفاق و همدلی و همكاری مردم و مسئولین با پرسنل نظام سلامت بیان كرد.به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری با اشاره به وضعیت کرونا در کشور، اظهار داشت: در ایام اخیر با افزایش بی سابقه موارد مرگ و میر ناشی از بیماری مواجهیم. وضعیت کنونی بیماری در کشورمان نتیجه سهل انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی، کاهش میزان استفاده از ماسک و همینطور بروز رفتارهای اجتماعی خطر آفرین در هفته های گذشته بوده است.

وی اضافه کرد: فراموش نکنید که شکست این بیماری، مستلزم تقویت وفاق و همدلی و به صورت کلی همکاری مردم و مسئولین کلیه دستگاه های اجرایی کشور با پرسنل نظام سلامت است.

وی در ادامه با اشاره به هفته سلامت بانوان از ۲۴ تا ۳۰ مهر ماه اظهار داشت: شعار سال جاری این هفته با عنایت به همه گیری ویروس کرونا در کشور، با عنوان "سلامت زنان در دوره کرونا" نامگذاری شده است. در شرایط حاضر، اکثریت کارکنان نظام سلامت کشور از بهورز، مراقب، ماما، پرستار و نیروهای خدماتی تا کادر تخصصی بیمارستان ها و مراکز درمانی، زنانی هستند که در این دوران سخت و نفس گیر بیماری، در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا با مخاطرات جدی سلامت جسم و روان مواجهند.

لاری افزود: این زنان باید باوجود خستگی های فراوان رسیدگی به بیماران، میان زندگی کاری و شخصی خود تعادل سازنده برقرار کنند. گرچه همه گیری کرونا محدود به جنسیت خاصی نیست، اما جمعیت زنان کشور ظرف هشت ماه شیوع بیماری در کشورمان، متحمل بخش قابل توجهی از مشکلات مقابله با این ویروس بوده اند.

وی اظهار داشت: مراقبت از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در خانواده، رسیدگی به امور تحصیلی فرزندان در شرایط آموزش غیر حضوری مدارس، نقش اقدامات موثر زنان در کاهش استرس خانواده در دوران همه گیری بیماری، مشکلات مراقبت های لازم در زنان آبستن و مراقبت های مورد نیاز در دوران بعد از زایمان، مشکلات زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست و مشکلات ناشی از فشارهای اقتصادی برگرفته از اعمال محدودیت ها، گویای این واقعیت است که در این دوران بحرانی ضرورت توجه هر چه بیشتر به حفظ سلامتی زنان از الزامات بنیادین مبارزه با بحران کرونا است.

لاری تصریح کرد: هفته سلامت زنان مهلت مناسبی است برای تقدیر از زنان سختکوش سرزمین مان است که با روی گشاده و عزمی راسخ برای شکست این بیماری در تلاشند. امیدواریم با ارتقاء سواد سلامت و آگاهی و هوشیاری لازم در زنان بعنوان پیشگامان سلامت و ترویج آن در کشور، گامی موثر در برای کمک به مهار بیماری در کشور برداشته شود.
1399/07/29
00:37:34
5.0 از 5
1059
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمار , بیمارستان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است