تركیب موجود در چغندر در درمان زوال عقل موثر است

یافته محققان اتریشی؛

تركیب موجود در چغندر در درمان زوال عقل موثر است مین فود: تحقیقات نشان می دهد تركیب موجود در چغندر موسوم به پروتئاز BevuTI-I می تواند داروی موثری برای درمان بیماری های التهابی و فساد عصبی باشد.به گزارش مین فود به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه وین اتریش موفق به تفکیک پپتیدی از چغندر شدند که قادر به ممانعت از یک نوع آنزیم خاص مسئول تجزیه مولکول های فرستنده در بدن است.
از اینرو خاصیت های پروتئازی آن و ساختار مولکولی پایدار آن همراه با خواص دارویی اش، پپتید چغندر را تبدیل به گزینه خوبی برای تولید دارویی برای درمان برخی بیماری های التهابی نظیر بیماری های خودایمنی و فساد عصبی نظیر زوال عقل، آلزایمر، بیماری ام اس و پارکینسون می نماید.
فیتوشیمیایی در ریشه گیاه چغندر روی می دهد و متعلق به گروهی از مولکول های است که گیاهان از آن بعنوان یک دفاع شیمیایی مقابل آفت هایی نظیر باکتری ها، ویروس ها یا حشرات استفاده می نمایند.
محققان در این مطالعه دریافتند BevuTI-I، پپتید موجود در چغندر، قادر به تنظیم واکنش های التهابی است. از اینرو می توان از آن برای درمان بیماری های التهابی و فساد مغزی استفاده نمود.
به گفته پژوهشگران، بااینکه چغندر یک گیاه بسیار سالم می باشد اما نمی توان امیدوار بود که با مصرف منظم آن از ابتلاء به زوال عقل پیشگیری می شود. چونکه پپتید موجود در آن در مقادیر خیلی کم است و هنوز معین نیست که آیا بوسیله دستگاه گوارش قابل جذب است.


منبع:

1399/08/14
14:42:28
5.0 از 5
1470
تگهای خبر: ایمنی , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است