افزایش 10 برابری تولید داروهای درمان كرونا در كشور

افزایش 10 برابری تولید داروهای درمان كرونا در كشور به گزارش مین فود مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از افزایش 10 برابری تولید داروهای درمان کرونا در کشور، آگاهی داد و اظهار داشت: هم اکنون مشکلی از لحاظ تامین داروی درمان کرونا نداریم، از طرفی آمادگی صادرات بعضی از داروهای درمان کرونا به کشورهای دیگر وجود دارد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر سید حیدر محمدی درمورد تامین داروی بیماران مبتلا به کرونا، اظهار نمود: ماهیانه بیش از ۵۰۰ هزار ویال رمدسیویر در کشور مصرف می شود که بخش زیاد آن تولید داخل بوده و باتوجه به افزایش تعداد بستری ها طی هفته های اخیر، بخشی نیز از خارج تامین شده است و هم اکنون مشکلی از لحاظ تامین این دارو وجود ندارد.
وی ادامه داد: با صدور مجوز تولید برای سه شرکت داروسازی دیگر تعداد تولیدکنندگان بزودی به ۶ شرکت قابل افزایش خواهد بود.
محمدی درمورد تولید داروی فاویپیراویر اظهار نمود: ماهیانه بیش از ۱۵ میلیون عدد از این دارو را در کشور تولید می نماییم که بطور کامل نیاز داخل را پوشش می دهد و نیازی به واردات نداریم. البته این رقم در صورت نیاز تا ۵۰ میلیون عدد در ماه قابلیت افزایش دارد.
مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو اشاره کرد: ماهانه ۱۵ هزار عدد داروی توسیلیزومب (اکتمرا) نیز در داخل تولید می شود و مشکلی برای تامین آن نداریم، این دارو در دارخانه های بیمارستانی با قیمت یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قابل تهیه است. همین طور امکان صادرات این دارو به کشورهای دیگر نیز وجود دارد.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان غذا و دارو، وی با اشاره به اینکه مصرف داروی کلترا بعد از خروج از پروتکل درمانی کرونا به شدت کم شده است، اظهار داشت: آمادگی صادرات این دارو را به کشورهای دیگر داریم.
منبع:

1399/09/17
09:32:26
5.0 از 5
1083
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است