فارس برای مواجهه با موج جدید كرونا آماده شود

رئیس علوم پزشكی شیراز:

فارس برای مواجهه با موج جدید كرونا آماده شود فارس رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید دارد که از الان، ارکان مختلف در موضوع مدیریت بیماری کووید 19 در استان فارس، افزایش آمادگی برای مواجهه احتمالی با موج جدید این بیماری را در اولویت قرار دهند.


دکتر مهرزاد لطفی چهارشنبه سوم دی در جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت کووید۱۹ علوم پزشکی شیراز، اظهار داشت: ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ در این دانشگاه، انجام پیش بینی های لازم و ارتقاء آمادگی سطوح مختلف بهداشتی و درمانی را برای مواجهه احتمالی با موج جدید این بیماری، در اولویت قرار داده است.
لطفی با تاکید براینکه مردم نیز باید مراقب موج جدید این بیماری در زمستان باشند، اظهار داشت: بیماری کووید ۱۹ غیر قابل پیش بینی بوده و الان تنها راه، مدیریت آن با بهره گیری از روش های موثر پیشگیرانه، خصوصا حفظ فاصله فیزیکی است.
این پزشک متخصص با اشاره به بسیار خطرناک بودن ویروس کرونا، اشاره کرد: تنها با رعایت استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی می توانیم از سلامت خود و اطرافیانمان مراقبت نماییم و شاهد کاهش بیشتر آمار این بیماری در کشور باشیم.
لطفی انتخاب شیوه زندگی سالم و رعایت اصول بهداشتی در خانواده ها را در کنترل و مدیریت این بیماری بسیار موثر خواند و اضافه کرد: درسی که از بحران ها می توان گرفت، داشتن آمادگی، پیش بینی و انتخاب شیوه زندگی سالم می باشد که این عوامل مهم در تامین سلامت جامعه و کاهش اضطراب و استرس بسیار موثر است.
رئیس علوم پزشکی شیراز افزود: گاهی با کوچکترین سهل انگاری و رعایت نکردن سفارش های بهداشتی در رابطه با این بیماری، شاهد لطمه دیدن خانواده ها و درگیر شدن با بحرانی هستیم که بسیار ناراحت کننده است.
۱۶۵ بیمار در وضعیت وخیم
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز آخرین گزارش های مربوط به وضعیت کروناویروس در فارس اعلام نمود و از افزایش آمار نمونه گیری های مربوط به شناسایی این بیماری به بیش از ۵۴۱ هزار مورد از شروع شیوع بیماری کووید۱۹ در استان فارس آگاهی داد.
دکتر عبدالرسول همتلی با اعلان اینکه تعداد بیماران مثبت قطعی شناسایی شده از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا در فارس ۱۵۹ هزار و ۷۶۹ نفر بوده است و اضافه کرد: از این تعداد تا حالا ۱۵۴ هزار و ۵۳۸ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
همتی با اشاره به بستری بودن ۶۴۷ بیمار مشکوک یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان فارس، اظهار داشت: از این تعداد ۱۶۵ بیمار به سبب وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU تحت مراقبت های ویژه درمانی قرار دارند.
او همین طور با ابراز تاسف از جان باختن 8 بیمار مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت گذشته در استان فارس، افزود: با افزوده شدن این افراد، مجموع جانباختگان از شروع شیوع ویروس کرونا ویروس تا کنون به دو هزار و ۹۴۹ نفر در استان فارس رسیده است.
آمار تجمعی جانباختگان استان فارس از شروع شیوع ویروس کرونا تاکنون
وی ادامه داد: در این ماه ها ۱۴۲۱ نفر از جانباختگان مربوط به شیراز، ۲۲۷ نفر مردودشت، ۱۰۳ نفر کازرون، ۷۳ نفر آباده، ۶۳ نفر داراب، ۴۶ نفر ممسنی، ۴۳ نفر کوار، ۴۲ نفر اقلید، ۳۸ نفر نی ریز، ۳۶ نفر سپیدان، استهبان و لامرد هر کدام ۳۵ نفر، ۳۲ نفر خرامه، ۳۱ نفر زرقان، ۲۸ نفر خرم بید، ۲۷ نفر فیروزآباد، ۲۶ نفر قیروکارزین، ۲۰ نفر پاسارگاد، رستم و سروستان هر کدام ۱۹ نفر، زرین دشت و ارسنجان هر کدام ۱۸ نفر، ۱۷ نفر بوانات، ۱۳ نفر بیضا، کوهچنار و مُهر هرکدام ۹ نفر، ۵ نفر فراشبند و بختگان و سرچَهان نیز هر کدام یک نفر بوده است.
او با اشاره به اینکه شهرستان های یاد شده همچون شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز هستند، اظهار داشت: دیگر آمار جانباختگان استان فارس مربوط به دیگر دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی استان بوده است.
همتی با تاکید بر ضرورت مراقبت مردم در موج بعدی این بیماری در فصل زمستان، تصریح کرد: بیماری کووید۱۹ پنهان شده، اما به هیچ عنوان از بین نرفته و در جامعه در حال گردش است.
این مقام مسئول از مردم خواست تا ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی را نیز جدی بگیرند تا شاهد کاهش بیشتر این آمار باشیم.1399/10/03
21:55:10
5.0 از 5
1039
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمار , بیمارستان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است