آزمایش تست بزاقی كرونا برای ردیابی ویروس در افراد بدون عارضه

پزشكان انگلیسی اعلام كردند

آزمایش تست بزاقی كرونا برای ردیابی ویروس در افراد بدون عارضه مین فود: یک تست جدید کووید-19 که با بهره گیری از بزاق حتی موارد ابتلای بدون عارضه را ردیابی می کند در بریتانیا مورد آزمایش قرار گرفته است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، این تست جدید که «لَمپُور» نام دارد و توسط موسسه «آکسفورد نانوپُور» تولید شده در آزمایشگاه های سیار در چهار ناحیه این کشور به آزمایش گذاشته خواهد شد.
این تست الان نیز در شهر اَبِردین اسکاتلند مورد استفاده قرار گرفته و مقرر است در شهرهای تِلفوُرد، نیوبِری و برِنت هم توزیع شود. آزمایش ها نشان داده است که این تست جدید می تواند حتی موارد ابتلای بدون عارضه را نیز ردیابی کند.
وزارت بهداشت و خدمات اجتماعی انگلیس می گوید تست های «لمپور» در کنار آزمایش های «پی سی آر» و تست های سریع کرونا با ظرفیت بیشتر ردیابی ویروس، قابل استفاده برای آزمایش گروه های گوناگون مردم است.
ارزیابی های بالینی بنیادهای نظام درمان عمومی انگلیس و دانشگاه ها نشان میدهد که این آزمایش جدید دارای حساسیت ۹۹.۵۷ درصد (قابلیت تست برای تشخیص صحیح بیمار مبتلا) و خاصیت ویژه ۹۹.۴ (توانایی ردیابی ویروس در افراد بدون عارضه) است.
موسسه آکسفورد نانوپور همین طور با استفاده از این فنآوری در حال تولید دستگاه هایی برای ردیابی دیگر ویروس های دستگاه تنفسی همچون آنفلوآنزا و ویروس های بیماری برونشیت است.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، وزارت بهداشت و خدمات اجتماعی انگلیس می گوید: بررسی نتیجه این برنامه آزمایشی تا ماه آتی ادامه دارد و سپس مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
منبع:

1399/11/13
00:10:59
0.0 از 5
876
این مطلب مین فود مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است