انتقاد از شكایت صنف خرازی درباره ممنوع شدن عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه ها

مشاور عالی انجمن داروسازان ایران مطرح كرد

انتقاد از شكایت صنف خرازی درباره ممنوع شدن عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه ها به گزارش مین فود مشاور عالی انجمن داروسازان ایران ضمن انتقاد از ادعای صنف خرازی در خصوص ممنوع شدن عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه ها، اظهار داشت: عجیب است که هیات نظارت بر فضای کسب وکار به موضوع عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه ورود می کند و پیگیر ممنوعیت عرضه این محصولات در سطح داروخانه هاست؛ در حالی که برمبنای قانون تعزیرات حکومتی مصوب سال ۶۷ و ماده ۱۶ و ۲۱ قانون مذکور مجاز بودن عرضه فرآورده های مذکور در داروخانه تصریح شده است.


محمد بقایی - داروساز و مشاور عالی انجمن داروسازان ایران در گفتگو با ایسنا در رابطه با فشارهایی که به داروخانه ها از طرف برخی اصناف وارد می شود، اظهار داشت: عجیب است که هیات نظارت بر فضای کسب وکار با شکایت صنف محترم خرازی به موضوع عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه ورود می کند و پیگیر ممنوعیت عرضه این محصولات در سطح داروخانه هاست؛ در حالی که برمبنای قانون تعزیرات حکومتی مصوب سال ۶۷ و ماده ۱۶ و ۲۱ قانون مذکور مجاز بودن عرضه فرآورده های مذکور در داروخانه تصریح شده است.
بقایی افزود: برمبنای قوانین همچون ماده ۸ قانون تشکیل وزارت بهداشت، داروخانه مؤسسه ای پزشکی است که مجوز آنرا وزارت بهداشت صادر می کند. آیا از نظر قانونی صحیح است که شورای رقابت برای مباحثی همچون تنظیم بخشنامه آن ورود نماید؟
وی با انتقاد از عدم دعوت از نمایندگان جامعه داروسازی در نشست ها و جلساتی که در اصناف جهت بررسی ادعای صنف خرازی برگزار شده، اظهار داشت: برمبنای قانون داروخانه موسسه پزشکی است حالا اگر تعدادی از شما عزیزان به این اصل قانونی باور ندارید و آنرا صنف می دانید، چرا در جلسات تصمیم گیری در ارتباط با امور داروخانه از نمایندگان قانونی آن دعوت نمی کنید؟
وی ادامه داد: مگر برمبنای قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار و ماده ۲ این قانون موظف نیستید که در زمان تصمیم گیری درباره صنفی از نمایندگان قانونی آن کسب نظر نمایید؟
بقایی با اشاره به اینکه با بی تدبیری های متوالی داروسازان کشور را دلسرد نکنید، اشاره کرد: ما هشدار می دهیم داروخانه تابلوی رشته داروسازی است و هر گونه تضعیف داروساز و داروخانه منجر به افزایش خروج نخبگان و فرار مغزها خواهد شد و در نتیجه این خطر وجود دارد که در آینده مجبور به واردات صد در صدی دارو از خارج از کشور باشیم.
منبع:

1399/12/18
18:55:46
0.0 از 5
1072
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دارو , داروخانه
این مطلب مین فود مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است