انجام دومین پیوند قلب با انتقال هوایی امسال

انجام دومین پیوند قلب با انتقال هوایی امسال به گزارش مین فود رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از انجام دومین عمل پیوند قلب اهدایی از راه انتقال هوایی در سالجاری، با انتقال قلبی از یزد به تهران اطلاع داد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر مهدی شادنوش، اظهار داشت: بامداد روز گذشته (۲۲ اردیبهشت) اهدای قلب قهرمان ۴۰ ساله یزدی که با رضایت خانواده آن مرحوم صورت گرفت، جان نوجوان ۱۳ ساله ای در تهران که در نوبت انتظار پیوند اعضا بود را نجات داد.
وی ادامه داد: این اهدا با ایثار و فداکاری خانواده سید عبدالوحید هاشمی کمانگر ۴۰ساله، که به دلیل تصادف، مرگ مغزی شده بود صورت گرفت.
وی افزود: عمل برداشت عضو در بیمارستان شهید رهنمون یزد انجام و قلب اهدایی از راه انتقال هوایی به بیمارستان شهید رجایی تهران منتقل شد.
شادنوش افزود: با همکاری تیم های پیوند و واحدهای فراهم آوری دانشگاه های علوم پزشکی یزد و ایران، فرد گیرنده و دهنده قلب شناسایی و با کمک سازمان اورژانس کشور و هوانیروز قلب اهدایی با جت به تهران انتقال داده شد.
وی ادامه داد: این عضو در بیمارستان شهید رجایی با موفقیت به بیماری ۱۳ ساله پیوند شده و حیات باردیگر ای به او بخشید.
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها وزارت بهداشت اظهار داشت: با این اقدام خداپسندانه و رضایت خانواده، پیوند قلب این عزیز در بیمارستان شهید رجایی تهران و کبد و کلیه ها از یزد به شیراز منتقل شدند تا نجات بخش جان دیگر هموطنانمان باشند.
وی ضمن تسلیت به خانواده مرحوم هاشمی کمانگر و طلب غفران و رحمت الهی برای ایشان، از حرکت زیبا و انسان دوستانه این خانواده قدردانی کرد.
شادنوش همینطور ضمن اشاره به نزدیک شدن به هفته گرامیداشت اهدا عضو و پیوند اعضا اضافه کرد: نهادینه سازی فرهنگ اهدای عضو در کشور جزو نیازهای اساسی و محوری ما در اهدای عضو است.
وی بیان نمود: در چند سال گذشته خانواده های بسیاری این افتخار و سربلندی را دارند که در کنار از دست دادن عزیزشان، به خانواده دیگری زندگی بخشیده اند.
بنابراعلام وبدا، شادنوش ضمن اشاره به این که ایران درمورد اهدای عضو در خاورمیانه رتبه نخست را دارد اضافه کرد: در کنار ظرفیت های تخصص و دانش پیوند، توجه به ضرورت افزایش باورهای اهدای عضو در جامعه ضروری می باشد، باور به این مورد که مرگ ما می تواند در حیات باردیگر بخشیدن به شخص دیگر نقش پر رنگی داشته باشد. ازاین رو درصورتیکه مسیر فرهنگ سازی تداوم داشته باشد تلاشهای ما به بار خواهد نشست.1400/02/23
21:33:41
5.0 از 5
715
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است