آمار جهانی همه گیری كرونا

آمار جهانی همه گیری كرونا شمار مبتلایان به بیماری ˮکووید-۱۹ˮ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۷۰ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۴۷۹ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۵۳۷ هزار و ۹۲۲ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، همینطور بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۱۵۱ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۴۳۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۳۴ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۰۸ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۲۷.۷ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۶.۳ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۴۵۹ هزار و هند با بیشتر از ۳۲۲ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند. بعد از آنها هم کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیشتر از ۲۲۳ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس هم از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۵ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همینطور روسیه بیشتر از ۱۲۰ هزار، فرانسه بیشتر از ۱۰۹ هزار و آلمان هم بیشتر از ۸۸ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها کلمبیا با بیشتر از ۸۷ هزار، اسپانیا با بیشتر از ۷۹ هزار و ۹۰۰، ایران با بیشتر از ۷۹ هزار و ۵۰۰، آرژانتین با بیشتر از ۷۶ هزار، لهستان با بیشتر از ۷۳ هزار، پرو با بیشتر از ۶۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۵۶ هزار، اوکراین با بیشتر از ۵۰ هزار و ۲۰۰، اندونزی با ۵۰ هزار و ۱۰۰ و ترکیه هم با بیشتر از ۴۷ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۲۲ هزار و ۶۵۷ مبتلا، ۶۰۸ هزار و ۹۶۱ قربانی
۲. هند: ۲۷ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۲۴۷ مبتلا، ۳۲۲ هزار و ۵۱۲ قربانی
۳. برزیل: ۱۶ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۶۵۷ مبتلا، ۴۵۹ هزار و ۱۷۱ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۶۴۶ هزار و ۸۹۷ مبتلا، ۱۰۹ هزار و ۲۹۰ قربانی
۵. ترکیه: پنج میلیون و ۲۲۸ هزار و ۳۲۲ مبتلا، ۴۷ هزار و ۱۳۴ قربانی
۶. روسیه: پنج میلیون و ۴۴ هزار و ۴۵۹ مبتلا، ۱۲۰ هزار و ۴۰۶ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۴۷۷ هزار و ۷۰۵ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۷۶۸ قربانی
۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۰۹ هزار و ۷۰۷ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۹۱۹ قربانی
۹.آرژانتین: سه میلیون و ۷۰۲ هزار و ۴۲۲ مبتلا، ۷۶ هزار و ۶۹۳ قربانی
۱۰. آلمان: سه میلیون و ۶۸۰ هزار و ۱۵۹ مبتلا، ۸۸ هزار و ۸۸۴ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین، آلمان، اسپانیا، کلمبیا، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، فیلیپین، عراق، رومانی، سوئد و بلژیک هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/03/08
11:39:11
5.0 / 5
296
تگهای خبر: بیمار , بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است