الكترونیكی شدن خدمات سلامت اجتناب ناپذیر است

فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران:

الكترونیكی شدن خدمات سلامت اجتناب ناپذیر است به گزارش مین فود فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت: خدمات الکترونیک سلامت یکی از نیازهای قطعی سیستم سلامت شمرده می شود و بر خلاف نگاه های اولیه که این خدمات را غیرضروری می دانستند، هم اکنون الکترونیکی شدن خدمات سلامت و به ویژه اجرای نسخه نویسی الکترونیک اجتناب ناپذیر است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، علیرضا زالی درباره اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک اضافه کرد: خدمات الکترونیکی سلامت منجر به افزایش دسترسی، شفافیت، سرعت بالا در ارائه خدمات شده و در اجرای برنامه های مبتنی بر مشتری مداری مفید خواهد بود.
وی افزود: حلقه اصلی خدمات الکترونیک سلامت، نسخه الکترونیکی است که اجرای آن به پشتوانه غنی نیاز دارد. نظر سازمان بیمه سلامت نیز همیشه این بوده که با اجرای برنامه های آموزشی و تعامل با دانشگاه های علوم پزشکی، طرح نسخه نویسی الکترونیکی در حداقل زمان ممکن اجرائی شده و از صاحبان این پروسه هم استفاده گردد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران بیان کرد: برای تکمیل طرح نسخه نویسی الکترونیک به هماهنگی ها و همراهی هایی نیاز است که دانشگاه های علوم پزشکی نیز دراین زمینه اعلام آمادگی کرده اند.
بنابر اعلام وبدا، زالی اضافه کرد: ریل گذاری مناسبی در حوزه اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک انجام شده و در آینده نیز این مسیرادامه پیدا می کند، برای اینکه اجرای این موارد اجتناب ناپذیر است.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا به ما نشان داد که باید مراودات جدیدی در زمینه خدماتی و اداری شکل بگیرد و اگر این طرح پیش از شیوع بیماری کووید ۱۹ پیشرفت مناسبی پیدا می کرد، ضرورت آن بیشتر حس می شد و استفاده از فرآیندهای الکترونیک و کاهش رفت و آمدهای فیزیکی به سبب انتشار ویروس کرونا، به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک شتاب مناسبی داده است.
منبع:

1400/03/17
14:07:21
5.0 / 5
346
تگهای خبر: برنامه , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است