اعلام آمادگی وزارت بهداشت برای واکسیناسیون تمامی دانشجویان و خانواده های آنها

اعلام آمادگی وزارت بهداشت برای واکسیناسیون تمامی دانشجویان و خانواده های آنها به گزارش مین فود وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بخش عمده واکسیناسیون اساتید انجام شده و مشکلی در این رابطه وجود ندارد، اظهار داشت: مقدار زیادی واکسن به کشور وارد شده و آمادگی داریم که تمامی دانشجویان و خانواده های آنها را واکسینه کرده و کلاس های دانشگاه های علوم پزشکی را از اواسط مهرماه دایر نماییم.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، بهرام عین الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعد از حضور در نشست امروز ( سه شنبه، 16 شهریورماه ) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: یکی از دغدغه های مهم در دوران کرونا مسئله آموزش است که در دانشگاه ها با مشکلات جدی در این حوزه مواجه شدیم و باید هر چه سریع تر به وضعیت عادی خودمان برگردیم ازاین رو در نشست امروز کمیسیون آموزش، مبحث بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در شرایط کنونی کشور مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: خوشبختانه مقدار زیادی واکسن به کشور وارد شده و آمادگی داریم که تمامی دانشجویان و خانواده های آنها را واکسینه کنیم؛ امروزه ثابت شده که انجام واکسیناسیون مهم ترین گام در کنترل بیماری کرونا است ازاین رو روز گذشته در دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت علوم این کار شروع شده و امیدواریم به سرعت پیش برود.
عین الهی با اشاره به اینکه بخش عمده واکسیناسیون اساتید انجام شده و مشکلی در این رابطه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: آمادگی داریم کلاس های دانشگاه های علوم پزشکی را از اواسط مهرماه دایر نماییم و کلاس ها در مقاطع کارشناسی ارشد و PHD به سادگی دایر می شود؛ چونکه تعداد دانشجویان این مقاطع کم است و در کلاس های پرازدحام و شلوغ حضور دانشجویان به صورت ترکیبی و مجازی خواهد بود. این مورد بخصوص در مورد فعالیتهای عملی دانشگاه ها در فضاهای آزمایشگاه ها، بیمارستان ها مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: با عنایت به سرعت واکسیناسیون طی روزهای اخیر امیدواریم شاهد موج ششم نباشیم و مشکلاتی که امروز با آن مواجه هستیم کاهش پیدا کند.
به گزارش خانه ملت، ایشان در ادامه با اشاره به اینکه کرونا بیماری است که همچنان در دنیا وجود دارد و تمام نشده است، اظهار داشت: اگر کسی واکسن بزند شاید کرونا بگیرد اما مرگ و میرها را می کاهد و شدت بیماری را کنترل می کند.
منبع:

1400/06/16
23:40:15
5.0 / 5
220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است