مصرف روزانه قهوه از سلامت قلب محافظت می کند

محققان مجارستانی توصیه می كنند؛

مصرف روزانه قهوه از سلامت قلب محافظت می کند محققان دریافتند که نوشیدن مقادیر کم تا متوسط (تا سه فنجان در روز) قهوه امکان دارد خطر سکته، بیماری های قلبی کشنده و مرگ به هر علتی را کم کند.به گزارش مین فود به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، دکتر «جودیت سیمون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بوداپست مجارستان، در اینباره می گوید: «مصرف منظم قهوه تا سه فنجان در روز با کاهش خطر مرگ و میر ناشی از هر علتی، مرگ و میر قلبی عروقی و سکته همراه می باشد.»
وی در ادامه اضافه کرد: «این فواید امکان دارد تا حدی با تغییرات مثبت در ساختار و عملکرد قلب توضیح داده شود.»
به گفته سیمون، «قهوه فوری با کاهش خطر مرگ ناشی از تمام علل مرتبط می باشد، در حالیکه قهوه آسیاب شده با کاهش خطر مرگ به هر علت و بیماری قلبی عروقی و کاهش سکته مرتبط می باشد.»
در این مطالعه، داده های حدود ۴۷۰ هزار زن و مرد بررسی گردید. در شروع مطالعه، شرکت کنندگان هیچ نشانه ای از بیماری قلبی نداشتند و میانگین سنی شأن ۵۶ سال بود. آنها تا ۱۵ سال تحت پیگیری قرار گرفتند.
در مقایسه با افرادی که قهوه نمی نوشیدند، افرادی که مقدار کم تا متوسط قهوه می خوردند، ۱۲٪ کمتر در معرض خطر مرگ و میر بودند. محققان دریافتند که احتمال سکته در آنها ۲۱ درصد و بیماری قلبی کشنده ۱۷ درصد کاسته شده است.
تیم تحقیق با استفاده از MRI قلبی به بررسی تاثیر مصرف روزانه قهوه بر ساختار و عملکرد قلب در میان نزدیک به ۳۱۰۰۰ نفر پرداخت که به صورت متوسط ۱۱ سال تحت نظر بودند.
آنها دریافتند در مقایسه با گروهی که قهوه به صورت منظم نمی نوشیدند، کسانی که روزانه قهوه می نوشند قلب سالم تر و عملکرد قلبی بهتری دارند.
این یافته ها نشان داده است مصرف قهوه، حتی سه تا پنج فنجان در روز، بی خطر است و با فواید قلبی عروقی مرتبط می باشد.


منبع:

1400/06/17
12:36:38
5.0 / 5
197
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت , قهوه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است