برگزاری كنگره بین المللی فیزیولوژی و فارماكولوژی ایران با نام نویسی بیش از هزار متخصص در چابهار

برگزاری كنگره بین المللی فیزیولوژی و فارماكولوژی ایران با نام نویسی بیش از هزار متخصص در چابهار مین فود: زاهدان- رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اظهار داشت: دومین كنگره بین المللی و بیست و سومین كنگره فیزیولوژی و فارماكولوژی ایران با نام نویسی بیش از هزار نفر از متخصصان این رشته برای شركت از 26 تا 29 بهمن به میزبانی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان برگزار می گردد.


به گزارش مین فود به نقل از ایرنا دكتر محمودرضا میری روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران تصریح كرد: احتمال دارد تا زمان برگزاری این كنگره شمار افراد علاقه مند در رشته های مختلف علوم پزشكی برای شركت افزایش یابد.
وی اضافه كرد: كنگره فیزیولوژی و فارماكولوژی بعنوان یكی از قدیمی ترین كنگره های ملی ایران تا كنون در استان های مختلف برگزار شده است.
وی ادامه داد: بیست و سومین دوره این كنگره بدون دریافت اعتباری از منابع دولتی با همكاری دانشمندان عرصه پزشكی داخل و كشورهای مانند كانادا، آمریكا، فرانسه، ژاپن، مالزی، عمان و پاكستان در چابهار برگزار می گردد.
وی خاطرنشان كرد: با عنایت به گستردگی حوزه فیزیولوژی(كاركردهای بخش های مختلف بدن و پیشرفت در شناخت آنها) و فارماكولوژی (علم مطالعه داروها بر بدن موجودات زنده) در این كنگره نظرات اندیشمندان و دانشمندان رشته های مختلف پزشكی تبادل خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اضافه كرد: اعلام فناوری و درمان های جدید در حوزه پزشكی با استفاده از نانو داروها و سلول های بنیادی همچون عرضه آخرین نتایج روش های جدید درمان سرطان كه مطالعات حیوانی آن در ایران به اتمام رسیده و منتظر مطالعات انسانی آن هستیم مهمترین دستاوردهای كنگره فیزیولوژی و فارماكولوژی است.
وی ادامه داد: بحث در مورد علوم و فناوری های جدید حوزه پزشكی مانند سلول های بنیادی، نانو داروها، عرضه كاربرد جدید داروهای قدیمی و راهكارهای جدید دارو رسانی در كنار عرضه نتایج تحقیقات جدید در 2 حوزه فیزیولوژی و فارماكولوژی از دیگر اهداف اجرای این كنگره است.
میری اظهار داشت: تا كنون 765 مقاله به دبیرخانه این كنگره رسیده كه حدود 80 مقاله آن مربوط به اساتید و دانشجویان تمام دانشگاههای سیستان و بلوچستان است.
وی تصریح كرد: سخنرانی 130 نفر از بزرگان علوم پزشكی در حوزه های مختلف در كنار سخنرانی 14 نفر از برجسته ترین دانشمندان داخلی و خارجی و عرضه 600 پوستر از مطالعات علمی دانشمندان از بخش های مهم دیگر این كنگره است.
وی اضافه كرد: علاوه بر عرضه مقالات برگزیده و پوسترها، كارگروه ها و نشست های تخصصی در چهار سالن مجزا در منطقه آزاد چابهار با موضوعات متنوع و مختلف علمی برگزار می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اظهار داشت: با عنایت به اینكه سیستان و بلوچستان بعنوان قطب گردشگری كشور معرفی شده برگزاری این كنگره فرصت منحصر به فردی را برای معرفی بهتر ظرفیت های این استان برای میهمانان داخلی و خارجی فراهم نموده است.
میری اضافه كرد: به قول یكی از بزرگان علم پزشكی با سابقه ترین ذخیره ژنی ایران در سیستان و بلوچستان یافت می گردد كه خیلی ها از آن بی خبر هستند بعنوان نمونه اولین جراحی مغز ایران و جراحی چشم در شهرسوخته سیستان انجام شده است.
به گزارش مین فود به نقل از ایرنا بیست و سومین كنگره فیزیولوژی و فارماكولوژی ایران از 26 تا 29 بهمن ماه جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشكی زاهدان در چابهار واقع در جنوب سیستان و بلوچستان برگزار می گردد.
3042**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانی


1396/11/18
14:20:45
5.0 از 5
4586
تگهای خبر: پزشك , دارو , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است