نوید برگزاری اولین كنگره سبز ایران در شیراز

نوید برگزاری اولین كنگره سبز ایران در شیراز مین فود: شیراز - آن گونه كه دبیر دومین كنگره ملی كودكان استاد امیر حكیمی گفته مقرر است این كنگره بهار 1397 در شهر شیراز برگزار گردد و عنوان اولین كنگره سبز ایران بر آن نهاده شده است.


خدیجه ظریفی پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: در مكاتبه ها و روند برگزاری آن از كاغذ استفاده نشده و نخواهد شد و نام آن به همین علت كنگره سبز نهاده شده و از بیست و هشتم تا سی و یكم فروردین 97 در شیراز برگزار می گردد.
وی بیان كرد: با به كارگیری اپلیكیشن تلفن همراه كه برای همین كار طراحی شده، ارتباط بین برگزاركنندگان این كنگره و شركت كنندگان میسر خواهد شد و تمام برنامه ها و تبلیغات با استفاده از این سامانه به مخاطبان ارسال كه این امر باعث كاهش هزینه ها و ارتباط سریع تر می گردد.
ظریفی ادامه داد: همینطور پخش زنده این كنگره با استفاده از تلگرام و یك نرم افزار دیگر انجام می گردد تا افرادی كه موفق به حضور در این كنگره نشده اند بتوانند از مطالب آن بهره ببرند، افزون بر این پوستر مقاله های عرضه شده به این كنگره هم روی صفحه های نمایش كامپیوتر (مانیتورهایی) كه به همین منظور پیش بینی شده به نمایش در خواهد آمد.
ظریفی افزود: برای شناسایی شركت كنندگان و مدیریت این همایش از گیرنده های آر-اف-ای-دی به جای كارت های شناسایی مقوایی و كاغذی استفاده می گردد كه نیاز به ارائه آن توسط شركت كنندگان نیست و حتی اگر داخل جیب افراد هم قرار داشته باشد، صحت اطلاعات هویتی آنها قابل تشخیص می باشد.
وی بیان داشت: تمام فناوری های مورد استفاده در این همایش در داخل كشور طراحی و بومی سازی شده است.
دبیر اجرایی دومین كنگره ملی كودكان استاد امیر حكیمی اضافه كرد: آخرین مهلت ارسال آثار به این كنگره، دهم اسفند 96 تعیین شده و پزشكان و متخصصان كودكان سراسر كشور جهت شركت در این گردهمایی علمی می توانند تحقیقات و مقاله های خویش را در پیوند با بیماری های كودكان به نشانی اینترنتی http: //Afpsc.sums.ac.ir ارسال نمایند.
ظریفی اظهار داشت: در این كنگره افزون بر پرداختن به بیماری های كودكان، مسایل اجتماعی نظیر كودك آزاری و طب نوجوانان هم به مباحث قابل طرح در این گردهمایی علمی اضافه شده و از دستگاه های اجرایی مانند دادگستری، بهزیستی، آموزش و پرورش و شهرداری هم دعوت شده است تا دیدگاه های خویش را در مورد مشكلات در رابطه با كودكان مطرح كنند.
وی بیان كرد: در قالب طرحی با عنوان زنجیره پشتیبانی از كودكان، می كوشیم نقش اجتماعی پزشكان متخصص كودكان را افزایش دهیم و تلاش های دستگاه های متولی صدمه های اجتماعی كودكان را هدف مند تر از گذشته دنبال و همینطور با آموزش به خانواده ها از صدمه های حوزه كودكان پیشگیری نماییم.
دبیر اجرایی دومین كنگره ملی كودكان استاد امیر حكیمی اضافه كرد: همینطور در مدت چهار روز برگزاری این كنگره، هشت میزگرد تخصصی در زمینه طب اطفال و همینطور سه میزگرد در حوزه آموزش های قانونی برای پزشكان، طب نوجوانان و سوء رفتار با كودكان برگزار می گردد كه برای اولین بار می باشد كه به برنامه های این كنگره اضافه شده است.
ظریفی اظهار داشت: 2كارگاه آموزشی هم در مورد تكامل كودكان و بیماری های قلبی كودكان در این كنگره برپا خواهد شد.
وی، با اشاره به اینكه در استان فارس 280 پزشك متخصص كودكان وجود دارد، اظهار داشت: پیش بینی می گردد در این كنگره كه از جانب انجمن متخصصان كودكان فارس و با همكاری دانشگاه علوم پزشكی شیراز برپا می شود، بیش از 600 متخصص از سراسر كشور به صورت حضوری و بیش از یك هزار نفر با استفاده از فضای مجازی شركت نمایند.
او اظهار نمود: همینطور در این كنگره از خدمات زنده یاد دكتر رضا قریب، فوق تخصص قلب كودكان، بنیانگذار انجمن متخصصان كودكان فارس و استاد پیشین دانشگاه علوم پزشكی شیراز كه سال 95 درگذشت، تجلیل خواهد شد.
دكتر غلامحسین امیرحكیمی كه این كنگره با نام او برگزار می شود، فوق تخصص غدد، رشد و متابولسیم كودكان و بنیانگذار رشته غدد كودكان در ایران و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شیراز است.
9873 / 1876


1396/12/03
15:03:21
5.0 از 5
4662
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دستگاه , شیر
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است