از دندان خود در برابر خطرات چای میوه ای و چیپس محافظت كنید

از دندان خود در برابر خطرات چای میوه ای و چیپس محافظت كنید مین فود: تهران- محققان انگلیسی به دنبال یك تحقیق متوجه شدند كه مصرف نوشیدنی های اسیدی مانند انواع چای میوه و یا آب طعم دار می تواند سبب ساییدگی دندان شده و به مینای دندان صدمه بزند، خوراكی هایی هم مانند چیپس سركه ای همین صدمه را وارد می كنند.


به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا، محققان كالج كینگ لندن گفتند كه مصرف این قبیل نوشیدنی ها در فاصله میان وعده های غذایی و مزمزه كردن آنها برای مدت طولانی خطر ساییدگی دندان بر اثر اسید نوشیدنی را بالا می برد.
محققان در این تحقیق رژیم های غذایی 300 فرد مبتلا به ساییدگی شدید روكش دندان را مورد بررسی قرار دادند.
این مطالعه نشان داد كه مصرف نوشابه های رژیمی و یا چای میوه در فاصله میان وعده های غذایی خطر فاسد شدن دندان را 11 برابر بالا می برد.
چیپس های سركه و نمكی هم همچون خوراكی هایی هستند كه حاوی سطوح بالای اسید هستند و می توانند سبب از بین رفتن مینای دندان شوند.
دندانپزشكان اخطار می دهد كه نوشیدن نوشابه های اسیدی مانند چای میوه و یا فشردن لیمو در آب در فاصله میان وعده های غذایی یكی از مخرب ترین اثرات را بر مینای دندان دارد. چنین عاداتی احتمال پوسیدگی زیاد یا جزیی دندان را 11 برابر بالا می برد اما اگر چنین نوشابه هایی با غذا مصرف شوند، این صدمه حدودا نصف می گردد.
همچنین این تحقیق نشان داد كه این مشكل با مصرف تنقلات بیشتر افزایش می یابد.
به گفته محققان، نوشیدنی هایی مانند آب میوه، شربت، چای میوه، نوشیدنی رژیمی، نوشابه قندی و آب طعم دار همگی اسیدی هستند و می توانند سبب ساییدگی دندان و فاسد شدن آن شوند.
آنها افزودند: نوشیدن مداوم و یا نگاه داشتن این نوشیدنی ها در دهان پیش از قورت دادن آنها خطر فاسد شدن دندان را بالا می برد.
این تحقیق در مجله British Dental Journal انتشار یافته است.
علمی**2038**2017


1396/12/06
15:39:54
5.0 از 5
4935
تگهای خبر: آب , علم , غذا , میوه
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است