آزمون دستیاری تخصصی برگزار گردید

آزمون دستیاری تخصصی برگزار گردید مین فود: تهران - معاون آموزشی وزارت بهداشت عنوان كرد: آزمون دستیاری تخصصی امروز پنجشنبه برای پذیرش دانشجو در 28 رشته در 44 دانشگاه علوم پزشكی كشور برگزار گردید.


به گزارش مین فود به نقل از ایرنا از اعلام روز پنجشنبه وزارت بهداشت و درمان و آموزش كشور، باقر لاریجانی در حاشیه بازدید از چهل و پنجمین دوره آزمون دستیاری تخصصی ضمن اشاره به تلاش های صورت گرفته در برگزاری سلامت و ایمن این آزمون خاطرنشان كرد: 14 هزار و 396 نفر در این آزمون ثبت نام كردند كه 6 هزار و 693 نفر مرد و هفت هزار و 703 نفر زن بودند.
وی با اشاره به اینكه امسال برای اولین بار كمپین های طرح سوال منطقه ای با مشاركت اساتید دانشگاه های علوم پزشكی كشور تشكیل شد، تصریح كرد: یكی از محورهای تحول در نظام ارزیابی و آزمون، تشكیل بانك سوال برای آزمون های علوم پزشكی بود كه با همت همكاران در سراسر كشور محقق شد.
وی اضافه كرد: برای طراحی سوالات این دوره از آزمون دستیاری چهار كمپین طراحی سوال در مناطق آزمایشی كشور تشكیل شد و اساتید برجسته و آشنا به استانداردهای طراحی سوال از دانشگاه های علوم پزشكی كشور در این كمپین ها مشاركت داشتند.
لاریجانی با اشاره به تشكیل بانك سوالات آزمون دستیاری تصریح كرد: طراحی سوالات با استفاده از منابع علمی معتبر و استانداردهای بین المللی مورد قبول صورت گرفته است و تشكیل بانك سوال و مشاركت اساتید از دانشگاه های مختلف كشور نكته ای است كه به امنیت آزمون كمك می نماید.
دبیر شورای آموزش پزشكی و تخصصی اظهار نمود: ویرایش و انتخاب سوالات نهایی از بین سوالات بانك توسط سه تیم متشكل از اعضای هیات های ممتحنه بود كه سه بسته سوال 200 تایی تهیه و سوالات نهایی از بین این سه بسته انتخاب گردید.
معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: آزمون در 20 دانشگاه علوم پزشكی برگزار می گردد و پذیرفته شدگان در این آزمون از ابتدای شهریور 97 در مراكز آموزشی و درمانی تعیین شده مشغول به كار خواهند شد.
لاریجانی تصریح كرد: تمامی تیم وزارت بهداشت و حوزه های زیرمجموعه آن تدابیر مختلفی را برای برگزاری هر چه بهتر این آزمون به كار بردند و در دبیرخانه شورای آموزش پزشكی و تخصصی از اساتید متعددی در سطوح مختلف برای دقت در طراحی سوال ها استفاده شد؛ ضمن اینكه مركز سنجش هم دقت های زیادی برای امنیت آزمون اعمال كرده است.
وی اضافه كرد: تعداد ظرفیت پذیرش ها محدود است و فقط عده ای از داوطلبان در آزمون قبول خواهند شد.
فراهنگ ** 7561 ** 1776


1397/02/07
19:54:31
5.0 از 5
4972
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است