پیوند كبد روی بیمار مبتلا به هپاتیت انجام شد

برای نخستین بار در اصفهان؛

پیوند كبد روی بیمار مبتلا به هپاتیت انجام شد مین فود: اصفهان- عمل جراحی اولین پیوند كبد بر روی بیمار مبتلا به هپاتیت كشنده (فولمینانت) با موفقیت در بیمارستان الزهرا (س) اصفهان انجام شد.


بیماری هپاتیت كشنده ( فولمینانت) سبب كاهش سریع عملكرد بافت كبدی در بیماران علاوه بر اختلالات انعقادی خون و صدمه های غیر قابل جبران مغزی می گردد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا بیان كرد: این عمل جراحی بر روی یك خانم 19 ساله كه به بیماری هپاتیت فولمینانت و حاد مبتلا بود، انجام شد و در زمان حاضر این بیمار در وضعیت مطلوبی سپری می كند.
دكتر ' كیانوش جهانپور ' توضیح داد: هپاتیت فولمینانت یك بیماری جدی و حاد است كه هیچ درمان كارآمدی جز پیوند كبد در 24 ساعت بعد از شروع علائم آن ندارد.
وی با اشاره به اینكه شاخص تست انعقاد خون (INR) در بیماران مبتلا به هپاتیت حاد، افزایش می یابد، اضافه كرد: این بیمار 19 ساله مبتلا به هپاتیت حاد با شاخص آی ان آر (INR) برابر 10 بود كه بعد از عمل پیوند كبد، وضعیت او قابل قبول و شاخص INR وی برابر 1.7 است.
شاخص تست انعقاد خون (INR) به صورت نرمال برابر یك است.
سرپرست تیم پیوند كبد مركز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان هم در این زمینه اظهار داشت: این عمل پیوند، گام بلندی در تعامل سیستم اجرایی، جراحی و بیهوشی این بیمارستان بود.
دكتر ' بهنام صانعی ' اضافه كرد: اداره كردن یك بیمار مبتلا به نارسایی حاد كبد با شاخص آی ان آر (INR) برابر 10 و پلاكت زیر 100 هزار، یك شاهكار بیهوشی به شمار می آید.
وی با اشاره به اینكه این عمل جراحی، نشان دهنده ظرفیت بالای اجرایی و درمانی مركز آموزشی درمانی الزهرا (س) و تیم پیوند آن است، اظهار داشت: پیوند كبد یك شاخص توسعه یافتگی برای دانشگاه علوم پزشكی است زیرا برای انجام آن عوامل متعددی باید بصورت هماهنگ كار كنند.
این فوق تخصص پیوند كبد و مجاری صفراوی اضافه كرد: عمل جراحی یاد شده، سومین پیوند سال جاری و شصت و دومین پیوند كبد در اصفهان است.
وی تصریح كرد: كبد پیوند شده در این عمل از جانب یك بیمار مرگ مغزی اهدا شده بود.
احتمال انجام عمل پیوند كبد برای بیمار مبتلا به هپاتیت حاد در كشورهای غربی حدود 30 درصد است.
بیمارستان الزهرا(س) در كلانشهر اصفهان بعنوان بزرگترین و جامع ترین بیمارستان این استان دارای حدود یكهزار تخت، 50 بخش تخصی و فوق تخصصی و 27 اتاق عمل جراحی مجهز است.
ت/3011 / 2093


1397/02/11
14:54:29
5.0 از 5
4861
تگهای خبر: بیماری , پزشك , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است