11 مركز كاشت حلزون شنوایی در ایران فعالیت دارند

11 مركز كاشت حلزون شنوایی در ایران فعالیت دارند مین فود: مشهد- رئیس كمیته علمی كاشت حلزون شنوایی ایران اظهار داشت: هم اكنون 11 مركز كاشت حلزون شنوایی در سطح كشور فعال و مشغول عرضه خدمت به بیماران هستند.


دكتر سید بصیر هاشمی روز چهارشنبه در حاشیه پنجمین كنگره بین المللی كاشت حلزون شنوایی و علوم وابسته در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: كاشت حلزون در ایران از سال 1371 آغاز شد و بعد از آن به ترتیب در تهران، مشهد و شیراز مراكز كاشت حلزون شنوایی فعالیت خویش را شروع كردند.
وی ادامه داد: با فعالیت 11 مركز كاشت حلزون شنوایی در سطح كشور تابحال حدود 10 هزار عمل جراحی كاشت حلزون انجام شده است كه رقم بسیار خوبی است.
رئیس مركز كاشت حلزون شنوایی استان فارس اظهار داشت: با این حجم و تعداد اعمال جراحی و اقدامات توانبخشی بعد از آن، برگزاری كنگره های بین المللی در دستور كار قرار گرفت بطوری كه امسال پنجمین كنگره از این نوع به میزبانی مشهد برگزار شده است.
وی هدف این كنگره را افزایش آگاهی متخصصان، جراحان و گفتاردرمانان نسبت به آخرین اطلاعات و استانداردها در این حوزه، معرفی پیشرفتهای نوین، بررسی وضعیت كاشت حلزون شنوایی در ایران طی سالهای گذشته، انجام این اعمال جراحی دركشورهای خاورمیانه و مقایسه كارهای انجام شده مراكز فعال كشور با استانداردهای جهانی دانست.
دكتر هاشمی اضافه كرد: در همین راستا با دعوت از مهمانان خارجی، شركتهای تولیدكننده پروتز و دستگاههای پیشرفته در این زمینه و هم برگزاری چند كارگاه آموزشی تلاش می گردد تا توانمندی و دانش همكاران ارتقاء یابد.
وی در ادامه اظهار داشت: اعمال جراحی كاشت حلزون شنوایی و توانبخشی در ایران كاملا مطابق با استانداردهای بین الملی انجام می گردد و عوارض و مشكلات ناخواسته ناشی از جراحیها در این بخش هم در حد استانداردهای بین المللی است.
این پزشك متخصص گوش، حلق، بینی، گلو و جراحی سر و گردن اضافه كرد: ایران در تربیت نیروی متخصص در این حوزه از كشورهای منطقه بسیار جلوتر می باشد ازاین رو یكی از مباحث آینده مورد پیگیری در كمیته علمی كاشت حلزون شنوایی ایران توسعه توریسیم درمانی در این بخش است.
وی به بالا بودن هزینه پروتز مورد نیاز در عمل جراحی كاشت حلزون هم اشاره و بیان كرد: هر دستگاه حلزون بین 12 هزار تا 14 هزار دلار قیمت دارد كه بسیارگران است بنابراین با هدف پشتیبانی از خانواده ها، هزینه عمل و بیمارستان مجانی محاسبه می گردد.
دكتر هاشمی ادامه داد: دو گروه از ناشنوایان به عمل كاشت حلزون شنوایی نیاز دارند. ناشنوایان مادرزاد كه در دوران طلایی دو سالگی باید این عمل برای آنان صورت گیرد و گروه دوم هم افراد عادی هستند كه به علت بروز حادثه یا بیماری دچار ناشنوایی می شوند.
پنجمین كنگره بین المللی كاشت حلزون شنوایی و علوم وابسته با حضور مهمانان خارجی، دانشمندان و پزشكان از سراسر كشور و شماری از مسئولان كشوری و استانی از 19 اردیبهشت جاری به مدت سه روز در مشهد ادامه دارد.
'پروتز كاشت حلزونی' ابزاری الكترونیكی است كه با استفاده از جراحی در گوش داخلی قرار گرفته و احساس شنیدن صدا را در افراد ناشنوا یا كم شنوای عمیق فراهم می كند. كاشت حلزون شنوایی تنها شكل از مداخلات پزشكی است كه می تواند به واسطه تحریك الكتریكی عصب شنوایی مقداری از شنوایی را به فرد ناشنوای مطلق بازگرداند.
7496/1858


1397/02/19
14:02:48
5.0 از 5
4849
تگهای خبر: پزشك , درمان , دستگاه , علم
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است