یك میلیارد و 400 هزار نفر در سراسر جهان بی تحرك هستند

سازمان بهداشت جهانی گزارش داد؛

یك میلیارد و 400 هزار نفر در سراسر جهان بی تحرك هستند مین فود: تهران - گزارش جدید انتشار یافته از جانب سازمان بهداشت جهانی حاكی می باشد كه بیش از یك نفر از هر چهار فرد بزرگسال در سراسر جهان یعنی معادل یك میلیارد و 400 هزار نفر، از نظر فیزیكی بدون تحرك هستند.


به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اینترنتی سازمان بهداشت جهانی، این رقم امكان دارد در بعضی كشورها، یك نفر از هر سه نفر باشد.
این گزارش كه به همت كارشناسان سازمان بهداشت جهانی تهیه شده، اطلاعات به روز شده از رقم تقریبی سطح تحرك در سال 2008 را در بردارد و نشان داده است كه سطح بی تحركی در سراسر جهان در میان افراد بزرگسال از 2001 تابحال در سطح بالایی بدون تغییر مانده است.
براساس این گزارش، زنان در مقایسه با مردان از تحرك كمتری برخوردار می باشند و مردم كشورهای پردرآمدتر در مقایسه با كشورهایی با درآمد متوسط یا پایین، از تحرك كمتری برخوردار می باشند.
این اطلاعات لزوم اقدام همه كشورها برای اولویت دادن به اقداماتی در زمینه پشتیبانی از فعالیت فیزیكی و افزایش شانس افراد با هر توانایی و سنی ای برای داشتن فعالیت روزانه را نشان داده است.
به باعث طرح جدیدی در زمینه فعالیت فیزیكی، مقرر است بی تحركی فیزیكی تا سال 2025 به میزان 10 درصد و تا سال 2030 به میزان 15 درصد كاهش پیدا كند.
بی تحركی فیزیكی خطر مبتلا شدن به بیماری هایی چون بیماری های قلبی - عروقی، انواع سرطان ها و دیابت ها را بالا می برد.
در همین حال، گزارش مربوط به سطح تحرك و بی تحركی در بین كودكان و جوانان در دست تهیه است. سازمان بهداشت جهانی نخستین تخمین های قابل قیاس در سطح جهانی در زمینه فعالیت فیزیكی ناكافی را در سال 2008 برای 122 كشور تهیه كرد. این رقم در سال 2010 به روز شد.
معیار سازمان بهداشت جهانی برای فعالیت فیزیكی غیركافی، دستكم 150 دقیقه فعالیت با شدت متوسط یا 75 دقیقه فعالیت شدید در هفته یا تركیبی برابر از هر دو تعیین شد.
سازمان بهداشت جهانی در گزارش خود عنوان نمود كه در 159 كشور از 168 كشور مورد مطالعه، گستردگی فعالیت فیزیكی غیر كافی در مردان كمتر از زنان بود، به صورتی كه در 65 كشور، میزان تفاوت بین فعالیت زنان و مردان دستكم 10 درصد و در 9 كشور كه ایران هم جزو آنهاست، این تفاوت بیش از 20 درصد ارزیابی شده است.
اروپام**9109**3404


1397/06/16
01:21:23
5.0 از 5
4733
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سرطان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است