اولین پهپاد انتقال خون در ایتالیا افتتاح شد

اولین پهپاد انتقال خون در ایتالیا افتتاح شد مین فود: رم - اولین پهپاد برای انتقال خون، دارو و اندام بدن از امروز در ایتالیا مورد استفاده قرار می گیرد.


به گزارش مین فود به نقل از ایرنا، روزنامه 'كوریره دلاسرا' روز چهارشنبه نوشت: این نوع پهپاد بنام 'ABzero'، یك انقلاب در زمینه پزشكی به حساب می آید و توان پرواز و حمل كیسه های خون و اندام بدن را تا فاصله 70 كیلومتر و با سرعتی برابر با 70 كیلومتر در ساعت دارد.
استفاده از این نوع پهپاد برای انتقال خون، دارو و اندام بدن منجر به كاهش مدت زمان انتظار و هزینه های انتقال از بیمارستانی به بیمارستان دیگر می گردد و در موارد اضطراری هم مجروحان با سرعت درمان می شوند.
'ABzero ' كه توسط دو جوان ایتالیایی طراحی شده است، اولین پهپاد در بازار جهانی به حساب می آید كه در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد و بزودی بیمارستان های ایتالیایی خویش را مجهز به این ابزار جدید خواهند كرد.
این پهپادهای هوشمند دارای 6 پروانه و 3 ردیاب gps و یك كپسول هوشمند هستند كه توان حمل تا 10 كیسه خون را حتی در صورت بارش باران و وزش باد دارند و می توانند با سرعت خون مورد نیاز را از محلی به محل دیگر انتقال دهد.
نخستین پرواز این پهپاد امروز در بیمارستان 'پونتدرا' در شهر 'پیزا' صورت می گیرد. هزینه ارسال خون با این پهپاد میان 100 تا 150 یورو تخمین زده می گردد.
جالب اینكه این نوع پهپاد نیازی به كنترل از طریق دور ندارد بلكه كافی است آدرس محل انتقال را در آن وارد كرد و ABzero به طور كاملا خودكار خون را به محل مورد نیالز می رساند.
اروپام**461 **1485


1397/07/19
15:32:12
5.0 از 5
4658
تگهای خبر: بیمار , پزشك , دارو , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است