ایران صاحب ارزان ترین ذخیره گاه خون بندناف دنیاست

ایران صاحب ارزان ترین ذخیره گاه خون بندناف دنیاست مین فود: ارومیه- مدیر توسعه محصولات و خدمات شركت فناوری بن یاخته های رویان كشور اظهار داشت: ایران صاحب ارزان ترین و باكیفیت ترین ذخیره گاه خون بندناف دنیاست و مشتریان زیادی از استان های مختلف و كشورهای اروپایی و آمریكایی دارد.


«اشكان مزدگیر» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: هم اكنون 102 هزار ذخیره خون بندناف در این مركز وجود دارد كه از این میزان نزدیك به یك درصد مربوط به خون بندناف اتباع ایرانی خارج از كشور یا اتباع متقاضی دیگر كشورهاست.
وی افزود: كانادا، انگلستان، تركیه، جمهوری آذربایجان و عراق همچون كشورهایی است كه اتباع آنها تقاضای ذخیره سازی خون بندناف نوزادان خویش را در ایران داشته اند.
مزدگیر بیان كرد: علاوه بر مراكز داخل كشور، 2 مركز در اربیل عراق و مسقط عمان هم به نمایندگی از شركت رویان، خون بند ناف متقاضیان را جمع آوری و ذخیره می كنند.
مدیر توسعه محصولات و خدمات شركت فناوری بن یاخته های رویان كشور افزود: هزینه نگهداری خون بندناف برای ایرانی ها در استان های مختلف كشور حدود 32 میلیون ریال / سه میلیون و 200 هزار تومان/ است و سالانه 140 هزار تومان هم بعنوان هزینه نگهداری دریافت می گردد.
مزدگیر افزود: البته این رقم به صورت اقساطی هم از متقاضیان نگهداری خون بند ناف دریافت می گردد.
وی با اشاره به اینكه هزینه نگهداری خون بندناف برای اتباع دیگر كشورها رقم بالاتری است، اضافه كرد: این میزان به حدود یكهزار و 700 دلار می رسد ولی همین مقدار هم بسیار كمتر از هزینه نگهداری در دیگر كشورها بخصوص كشورهای اروپایی است.
مدیر توسعه محصولات و خدمات شركت فناوری بن یاخته های رویان كشور افزود: ذخیره سازی خون بندناف در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته و تقاضاهای مردم برای این امر چندین برابر شده است.
وی بیان كرد: به موازات افزایش تقاضا ظرفیت نگهداری خون بندناف هم در كشور افزایش یافته و به بیشتر از 200 هزار مورد رسیده كه حدود 2 برابر ذخیره های موجود است.
مدیر توسعه محصولات و خدمات شركت فناوری بن یاخته های رویان كشور افزود: خون بندناف می تواند در درمان 80 نوع بیماری همچون بیماری هایی با مبنای خونی و عصبی مورد استفاده قرار گیرد و تابحال بیشتر از 100 نفر از این امكان برای درمان بهره برده اند.
مزدگیر اظهار داشت: میزان موفقیت استفاده از خون بندناف برای درمان بیماری های خونی در كشور حدود 70 درصد و بسیار بیشتر از پیوند مغز استخوان است و این امر می تواند در ترغیب خانواده ها به ذخیره این خون موثر باشد.
به گزارش مین فود به نقل از ایرنا شركت فناوری بن یاخته های رویان كشور با هدف تجاری سازی پژوهش های موسسه رویان از حدود 10 سال پیش شروع به كار كرد و هم اكنون در همه استان های كشور نمایندگی دارد.
از نظر علمی نمونه خون بندناف فریز شده در منفی 196 درجه سانتی گراد تا 20 سال قابل نگهداری است ولی آمارهای جهانی بهترین زمان استفاده از نمونه را در پنج سال اول پس از فریز اعلام می كند.
8137/3072


1397/08/06
15:35:04
5.0 از 5
4577
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خدمات , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است