عمل پیوند كلیه از بیمار مرگ مغزی در زنجان امكان پذیر است

عمل پیوند كلیه از بیمار مرگ مغزی در زنجان امكان پذیر است مین فود: زنجان - سرپرست تیم جراحی پیوند كلیه بیمارستان آیت الله موسوی زنجان اظهار داشت: در صورت هماهنگی دانشگاه علوم پزشكی زنجان با وزارت بهداشت، درمان و آموزشكی؛ عمل پیوند كلیه از بیماران مرگ مغزی در این استان هم امكان پذیر است.


دكتر حسن یاری روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: الان در این مركز تیم مجرب و كارآزموده ای نسبت به عمل های پیوند كلیه بیماران هدف مبادرت می كنند و تابحال هم موفقیت هایی را به دنبال داشته است.
وی یادآوری كرد: این مركز با عنایت به توانمندی تیم درمانی و در صورت انجام هماهنگی های لازم دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی و درمانی استان با وزارت بهداشت انجام عمل پیوند از بیمار مرگ مغزی هم وجود داشته و مشكلی در این حوزه وجود ندارد.
یاری تصریح كرد: این در حالی است ماهانه مواردی از بیمار مرگ مغزی اهدا عضو از شبكه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشكی زنجان اعلام و به ثبت می رسد و می توان از فرصت بوجود آمده در این بخش هم بهره برد.
این فوق تخصص فلوشیب پیوند كلیه افزود: بر این اساس از زمان راه اندازی این مركز 22 آبان 94 تا كنون 20 عمل پیوند كلیه برای گروههای هدف انجام گرفته و به جزء یك مورد به دلیل كهولت سنی بوده و نتیجه بخش نبود، ما بقی با موفقیت بالایی همراه بوده است.
وی تصریح كرد: بیمارات تحت عمل پیوند كلیه بعد از انجام این كار و با عنایت به شرایط سنی بین 10 تا 15 روز در بیمارستان مراقبت های لازم را دریافت و بعد از ترخیص نیزبصورت مستمر خدمات مورد نیاز را دریافت می كنند.
سرپرست تیم جراحی پیوند كلیه بیمارستان آیت الله موسوی زنجان اعلام نمود: بیشترین رده سنی بیماران تحت عمل پیوند كلیه استان، بین 30 تا 65 ساله ها تشكیل می دهند و این كار متناسب با وضعیت بیمار انجام می گیرد.
وی بیان كرد: بیماران واجد شرایط پیوند كلیه به صورت معمول با استفاده از انجمن خیریه بیماران كلیوی به این مركز معرفی می گردند كه پیش از عمل آزمایش های لازم و موارد لازم دیگر انجام می گردد.
یاری، اضافه كرد: بیشترین رده سنی بیماران تحت عمل پیوند كلیه استان، بین 30 تا 65 ساله ها هستند و این كار متناسب با وضعیت بیمار انجام می گیرد.
وی تصریح كرد: بیماران واجد شرایط پیوند كلیه به صورت معمول با استفاده از انجمن خیریه بیماران كلیوی به این مركز معرفی می گردند كه پیش از عمل آزمایش های لازم و موارد لازم دیگر انجام می گردد.
مدیر انجمن خیریه پشتیبانی از بیماران كلیوی استان زنجان هم در این ارتباط اظهار داشت: الان شمار بیماران دیالیزی استان به 460 نفر افزایش یافته كه 55 درصد بیماران معادل نیازمند پیوند كلیه هستند.
محمدرضا طهماسبی تصریح كرد: با عنایت به امكانات لازم در شهر زنجان اغلب بیماران دیالیزی برای انجام عمل پیوند به تهران رجوع می كند و این انجمن نمی تواند دخالتی در انتخاب ها داشته باشد.
9646/8068


1397/08/28
18:50:01
5.0 از 5
4889
تگهای خبر: آب , بیمار , پزشك , خدمات
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است