مركز علم مغز در كشور راه اندازی می گردد

به منظور عمومی سازی دانش مغز؛

مركز علم مغز در كشور راه اندازی می گردد به گزارش مین فود مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی اظهار داشت: به منظور عمومی سازی دانش مغز، مركز علم مغز در آینده نزدیك با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در باغ كتاب تهران راه اندازی می گردد.


به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، دكتر محمدتقی جغتایی در هفتمین كنگره علوم اعصاب اظهار داشت: تولید 40 مركز و آزمایشگاه تحقیقاتی و تخصصی، برگزاری مسابقات دانش آموزی دانش مغز و شناخت، تشكیل انجمن های دانشجویی مغز و چاپ مقالات علمی محققان، اجرای چندین طرح تحقیقاتی در حوزه های علوم اعصاب و اعصاب شناختی و گسترش رشته های آموزشی این حوزه در دانشگاه های مختلف كشور، نشانه های تولید تحول مثبت و گام های اساسی برای ترویج و گسترش دانش علوم شناختی و علوم اعصاب است.
وی یادآورشد: برای عمومی سازی دانش مغز، در آینده نزدیك مركز علم مغز با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در تهران تولید و فعالیت آن آغاز می گردد.
رئیس هفتمین كنگره علوم اعصاب پایه و بالینی تصریح كرد: امروزه كشورهای مختلف برای شناخت بیشتر حوزه های علوم اعصاب و علوم شناختی بخصوص دانش مغز سرمایه گذاری های وسیع را با انجام طرح های گسترده پژوهشی در مراكز تخصصی شروع كرده اند و كشورمان هم همپا با دانش جهانی گام های مثبتی را در این حوزه ها برداشته داست.
وی اضافه كرد: بواسطه فعالیت های چشمگیر و اقدامات وسیع، روند رشد دانش علوم اعصاب و اعصاب شناختی در داخل كشور مسیر رو به رشدی را طی می كند بطوری كه در بعضی از زمینه های علمی، تحقیقاتی و تخصصی در مقایسه با كشورهای منطقه در جایگاه برتر و درمقام جهانی از مرتبه علمی بالایی برخوردار هستیم.
جغتایی با اشاره به اینكه درمان هدفمند بیماری ها با شناخت هرچه بیشتر علوم اعصاب امكانپذیر است، خاطرنشان كرد: مغز همه سیستم های بدن انسان را كنترل می كند و شناخت هرچه بیشتر علوم اعصاب در درمان و شناسایی بیماری ها موثر است.
وی با بیان این كه با استفاده از تكنولوژی تحریكات مغزی می توان بیماری هایی همچون پاركینسون و آلزایمر را كنترل كرد، یادآورشد: هدف از برگزاری این كنگره تولید پل ارتباطی مستحكم میان محققان علوم پایه و بالینی است.
مشاور عالی ستاد توسعه علوم شناختی در بخشی دیگر از سخنانش با بیان فعالیت ها و اقدامات ستاد توسعه علوم شناختی در امر توسعه و گسترش علوم شناختی و علوم اعصاب، اظهار داشت: علوم اعصاب از مباحث اصلی در حوزه های علمی بوده و از جذاب ترین حوزه ها برای انجام فعالیت های تحقیقاتی و كاربردی بشمار می رود.
وی در ادامه، تولید زیر ساخت ها در حوزه های علوم اعصاب را یك نیاز اساسی برای گسترش هرچه بیشتر این دانش در سطح كشور دانست و خواهان حمایت های گسترده مراكز و نهادها در امر ترویج و ارتقای دانش علوم اعصاب و علوم شناختی در كشور شد.
هفتمین كنگره علوم اعصاب پایه و بالینی توسط دانشگاه علوم پزشكی ایران و همكاری انجمن علوم اعصاب ایران 21 الی 23 آذرماه جاری در مركز همایش های رازی تهران برگزار گردید.
علمی ** 1836 **2017


1397/09/25
14:40:51
5.0 از 5
4586
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است