ستایش پژوهشگر چینی ازنقش سمیعی درتوسعه دانش پزشكی

ستایش پژوهشگر چینی ازنقش سمیعی درتوسعه دانش پزشكی به گزارش مین فود پژوهشگر موسسه علوم اعصاب و روان چین با اشاره به افتتاح مركز بین المللی علوم مغز و اعصاب پروفسور سمیعی در پكن تاكید كرد، این دانشمند ایرانی نقش زیادی در توسعه دانش پزشكی چین دارد.


پروفسور 'لینگ فنگ' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت مركز اعصاب و روان پروفسور سمیعی در پكن دارای استانداردهای بسیار بالایی است و در عرصه های تحقیقاتی، پزشكی و آزمایشگاهی كارایی فوق العاده ای دارد.
او افتتاح این مركز را یكی از دستاوردهای علمی و پزشكی چین دانست و گفت این اقدام می تواند به توسعه علوم پزشكی چین و ارتباطات گسترده این كشور با جهان كمك نماید.
پژوهشگر موسسه علوم اعصاب و روان چین، حضور دكتر سمیعی را برای افتتاح این مركز مهم توصیف كرد و گفت دانشگاه های علوم پزشكی و مراكز مغز و اعصاب چین، این پزشك خبره ایرانی را به خوبی می شناسند و مراكز مختلفی از جانب وی در چین افتتاح شده است.
پروفسور 'لینگ فنگ' اقدام پروفسور سمیعی در انجام دو عمل جراحی تجربی و آزمایشی مغز در حضور دانشجویان علوم پزشكی در پكن و در این مركز را هم مهم دانست و گفت انجام این دو عمل، یك آموزش بسیار فوق العاده برای دانشجویان چینی به حساب می آید و امیدواریم از دانش وی بیشتر از گذشته بهره ببریم.
معاون مركز بین المللی اعصاب و روان پكن خاطرنشان كرد ما به جهت اینكه بتوانیم در زمینه علوم پزشكی و بویژه مغز و اعصاب، حرف های بیشتری در جهان داشته باشیم به چنین مراكزی نیاز داریم.
او تصریح كرد ما توانسته ایم با حضور پروفسور سمیعی، شماری از این مراكز را در نقاط مختلف چین همچون در شهر شنژن در جنوب چین راه اندازی نماییم و همیشه مدیون اقدامات وی هستیم.
پروفسور 'لینگ فنگ' گشایش چنین مراكز علمی و پزشكی در چین را برای توسعه همكاری های بین المللی چین در عرصه پزشكی با كشورهای دیگر مهم دانست و گفت تجربیات زیادی نزد دكتر سمیعی است كه ما در حال بهره گیری از آن هستیم.
مركز بین المللی علوم مغز و اعصاب پروفسور سمیعی در پكن، روز سه شنبه هفته گذشته با انجام 12 عمل جراحی زنده برای اساتید جراحی اعصاب چین با حضور پروفسور «مجید سمیعی» پزشك شهیر و نامدار ایرانی شروع به كار كرد.
این مركز كه جدیدترین و كاملترین مركز جراحی مغز آسیا است دارای 285 تخت بستری، هشت اتاق عمل جراحی پیشرفته مجهز به تكنولوژی های نوین تصویربرداری و جراحی، 25 تخت ICU و امكانات تشخیصی مدرن است كه تحت هدایت و مدیریت پروفسور مجید سمیعی، در كنار بزرگترین بیمارستان آموزشی و درمانی پكن به بهره برداری رسید.
پروفسور سمیعی در سه دهه گذشته نقش بی نظیری در تربیت جراحان مغز و اعصاب چین داشته است بنابراین این مركز جراحی پیشرفته با درخواست دولت چین در شهر پكن توسط پروفسور سمیعی طراحی و اجرا شده است و امروز رسما با انجام 12 عمل جراحی فعالیت خویش را شروع كرد.
همزمان با آغاز به كار این مركز، پروفسور سمیعی دو عمل جراحی مغز را به صورت آموزشی برای اساتید و متخصصان مغز و اعصاب چین انجام داد و اساتید هم با استفاده از مانیتور بزرگی كه در سالن جنب اتاق عمل قرار داشت به صورت زنده از تجربیات پروفسور سمیعی بهره مند شدند.
همچنین بنا به درخواست دولت چین و شهردار شنژن در جنوب این كشور، یك بیمارستان هزار تختخوابی به نام «مركز پزشكی سمیعی» در شهر شنژن تولید شده است كه سه ماه پیش فاز نخست آن راه اندازی شد و ظرف چند ماه آینده هم اتاق عمل جراحی این بیمارستان راه اندازی می گردد.
مركز بین المللی مغز و اعصاب شهر شنزن هم با 400 تخت بستری، با درخواست شهردار این شهر توسط پروفسور سمیعی در حال طراحی و اجرا است.
**آساق**1904**231**


1397/10/01
23:55:37
5.0 از 5
4882
تگهای خبر: اساتید , بیمار , پزشك , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است