تمام درمان های پیشرفته حوزه ناباروری در ایران انجام میگردد

تمام درمان های پیشرفته حوزه ناباروری در ایران انجام میگردد مین فود: دبیر علمی سمینار «چالش های موجود در درمان های كمك باروری» اظهار داشت: تمام درمان های متداول و پیشرفته حوزه ناباروری كه در دنیا رواج دارد، در ایران هم انجام می گیرد.


دكتر «لیلا نظری» روز پنجشنبه در حاشیه این سمینار در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا گفت: تكنولوژی پیشرفته و مدرن برای انجام شیوه های درمانی متفاوت در ایران هم وجود دارد و متخصصان این حوزه در حال درمان بیماران هستند.
وی گفت: از حدود 40 سال قبل درمان های كمك باروری به صورت آی وی اف (IVF) یا كاشت جنین در دنیا شروع شده و الان باز با بهره گیری از شیوه مدرن این كار صورت می گیرد و باید گفت نزدیك به 30 سال است كه در ایران باز این روش ها در حال انجام می باشد.
نظری به افزایش مراكز درمان ناباروری در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: متخصصان این حوزه با بهره گیری از تجهیزات مدرن در اقصی نقاط كشور در حال مداوای بیماران هستند.

** چندقلوزایی از مشكلات درمان های كمك باروری است
وی به چالش های درمان كمك باروری اشاره نمود و اظهار داشت: یكی از مشكلاتی كه در درمان های كمك باروری به وجود می آید، چندقلوزایی است كه علت آن تعداد بالای جنین انتقال داده شده به زنان است.
وی، مهمترین چالش های موجود در درمان كمك باروری را سن زنان و مردان، استفاده از اندیكاسیون هایی برای تعیین جنیست جنین، انتقال تعداد جنین و چند قلوزایی اعلام نمود.
نظری با اشاره به اینكه برمبنای سن و شرایط ناباروری و شرایط زوج، تعداد جنین مشخص می شود، اضافه كرد: درمان نازایی و ناباروری برحسب شرایط زوج انجام میگردد كه می تواند شامل درمان های ابتدایی یا پیشرفته باشد. بر طبق مشكلی كه زوج دارند، درمان انتخاب میگردد.
وی گفت: در این سمینار یك روزه، افراد صاحب نظر، یافته ها و دیدگاه های علمی و تجربیات خودرا در مورد چالش های درمان های كمكی باروری نمایش می دهند.

** ناباروری، شیوع حدود 15 درصدی در كشور دارد
دبیر علمی سمینار چالش های موجود در درمان های كمك باروری، با اشاره به اینكه ناباروری حدود 15 درصد شایع است، اظهار داشت: حدود 85 درصد زوج ها سپس یك سال، صاحب فرزند می شوند.
نظری اضافه كرد: عوامل متعددی در بروز ناباروری دخیل است كه همچون می توان به مشكلات ژنتیكی اشاره نمود كه خود از عواملی به حساب می آید كه می تواند با ناباروری زوجین و احداث سقط مكرر ارتباط داشته باشد.
وی گفت: بعضی از عوامل ژنتیكی همچون تعداد و ساختار كروموزم می توانند روی سلول های جنسی اثر داشته و فرد را نابارور كند هرچند نباید عوامل محیطی را در بروز نازایی برخی افراد نادیده گرفت.
وی اظهار داشت: تنبلی تخمدان یا تخمدان پلی كیستیك، از مشكلات شایع در زنان ایرانی است و این افراد به سبب انجام نشدن فرآیند تخمك گذاری حامله نمی شوند.
دبیر علمی سمینار چالش های موجود در درمان های كمك باروری گفت: علل ناباروری مردان می تواند بر اثر اختلالات آناتومیك یا اثر عوامل محیطی و شغلی روی اسپرم آنان باشد.
در سمینار یك روزه چالش های موجود در درمان های كمك باروری كه در سالن همایش رعد در تهران برپاست، با حضور پزشكان و متخصصان كارگاه های تخصصی از چالش مربوط به تعداد مناسب جنین برای انتقال اهدا گامت و چالش مربوط به حداكثر سن مجاز زن و مرد در درمان باروری و روش های تشخیصی و اندیكاسیون ترمیم آنومالی های رحمی، برگزار می گردد.
علمی *1201*9294*2025


1397/10/21
22:27:43
5.0 از 5
4706
تگهای خبر: بیمار , پزشك , درمان , علم
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است