تصویب صورت های مالی سازمان بیمه سلامت ایران در مجمع عمومی عادی سالیانه

تصویب صورت های مالی سازمان بیمه سلامت ایران در مجمع عمومی عادی سالیانه به گزارش مین فود معاون دفتر مجامع، امور شركت ها و حسابرسی داخلی سازمان بیمه سلامت ایران از تصویب صورت های مالی سازمان بیمه سلامت ایران در مجمع عمومی عادی سالیانه اطلاع داد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، محمد تقی باباجانی اظهار داشت: از آنجایی كه سازمان بیمه سلامت ایران یك شركت دولتی به حساب می آید، ملزم به تهیه صورت های مالی اساسی است كه باید سالیانه برای آن مجمع عمومی تشكیل گردد. وزارت بهداشت، وزارت اموراقتصادی و دارایی، وزارت رفاه، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی اعضای مجمع سازمان را می سازند كه صورت های مالی سازمان را طی برگزاری مجامع مورد بررسی قرار می دهند.
وی افزود: طبق قانون، در شركت های دولتی، صورت های مالی اساسی پس از اتمام هر سال مالی باید به تصویب مجمع برسد. در واقع این مجامع عمومی سالیانه عملكرد یك سال مالی هیات مدیره و مدیرعامل سازمان را مورد ارزیابی قرار می دهند و در نهایت بعد از بررسی و تائید مورد تصویب قرار می گیرد كه در حقیقت مهر تائیدی بر عملكرد هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان است.
معاون دفتر مجامع، امور شركت ها و حسابرسی داخلی سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینكه طی برگزاری مجمع عمومی در انتها سال قبل عملكرد سال ۹۶ مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: صورت های مالی سازمان مورد تصویب اعضای مجمع قرار گرفت و بندهای حسابرسی سازمان تا ۲۰ درصد كاهش پیدا كرد. یعنی نواقصی كه حسابرسان و بازرسان قانونی مجمع به عملكرد سال ۹۵ گرفته بودند، با تلاش و پیگیری واحدهای مربوطه با محوریت دفتر مجامع و امور شركت ها تا ۲۰ درصد در سال ۹۶ كاهش پیدا كرد.
باباجانی با اشاره به اینكه تصویب صورت های مالی توسط اعضای مجمع به عملكرد سازمان اعتبار می بخشد، اضافه كرد: سالانه بیشتر از ۱۵هزار میلیارد تومان گردش مالی در سازمان وجود دارد كه عرضه گزارش مطلوب از جانب بازرسان قانونی سبب سرافرازی مدیران سازمانی می شود؛ چون كه توانسته اند طبق قانون منابع را در جای خود و به درستی هزینه كنند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی افزود: اعضای مجمع هر ساله تكالیفی را برای سازمان در نظر می گیرند كه شاهد كمترین خطا در این بخش باشیم. امسال تلاش خواهیم كرد ضمن تعامل مناسب با دستگاه های نظارتی به خصوص حسابرس مستقل و بازرس قانونی سازمان جهت عرضه گزارشات به موقع، ایرادات سال قبل برطرف شود.
معاون دفتر مجامع، امور شركت ها و حسابرسی داخلی سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: با عنایت به كیفیت مناسب برگزاری مجمع، در انتها نمایندگان مجمع عمومی از دستاورد حاصل شده در دریافت گزارش مناسب از حسابرس مستقل و بازرس قانونی(سازمان حسابرسی)، مدیریت و منطقی سازی هزینه ها، استقرار سازمان الكترونیك، حذف دفترچه، رفع همپوشانی، پیشگیری از همپوشانی جدید و تجمیع ساختمان های اداری در ستاد قدردانی كردند.1398/01/26
16:33:13
5.0 از 5
4631
تگهای خبر: برنامه , درد , دستگاه , سلامت
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است