اخطار تازه سازمان ملل درباره مقاومت آنتی بیوتیكی

اخطار تازه سازمان ملل درباره مقاومت آنتی بیوتیكی به گزارش مین فود سازمان ملل در گزارش تازه ای اعلام نمود: داروهای آنتی بیوتیك موجود از قابلیت لازم برای مقابله با باكتری های مقاوم به دارو برخوردار نیستند و این امر به یك بحران جهانی تبدیل گشته است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، كارشناسان این سازمان می گویند: بیماری های شایعی همچون سل در حال وارد شدن به مرحله ای هستند كه دیگر امكان درمان آنها وجود نخواهند داشت و این درحالیست كه فرآیندها و روش های پزشكی همچون جراحی به علت افزایش هشداردهنده مقاومت آنتی بیوتیكی، خطرات بیشتری را نسبت به گذشته متوجه بیماران می كنند.
در گزارش سازمان ملل آمده است: مقاومت عوامل بیماری زا به داروهای آنتی بیوتیك كه در تمامی كشورها و با هر میزان درآمد وجود دارد به یك بحران جهانی تبدیل گشته است.
هر سال بیماری های مقاوم به دارو باعث جان باختن دست كم ۷۰۰ هزار نفر در جهان می شوند كه ۲۳۰ هزار مورد از آنها بر اثر مبتلا شدن به بیماری سل مقاوم به داروست.
كارشناسان برآورد كرده اند كه در صورت فقدان اقدامی جهانی تا سال ۲۰۳۰ میلادی در نتیجه شیوع بیماری های مقاوم به دارو سالانه نزدیك به ۱۰ میلیون انسان جان خویش را از دست می دهند.
به گزارش شبكه خبری سی ان ان، در این گزارش تاكید گردیده است زیاده روی و سوءمصرف داروهای آنتی بیوتیك در كنار مصرف فزاینده این داروها در بخش دام داری و كشاورزی، از مهمترین عوامل گسترش و رشد مقاومت آنتی بیوتیكی در سراسر جهان هستند.
منبع:

1398/02/11
20:33:18
5.0 از 5
4557
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است