بستری كودكان مبتلا به كبد چرب

بستری كودكان مبتلا به كبد چرب به گزارش مین فود آمارهای انتشار یافته در انگلیس نشان داده است تعداد كودكانی كه به علت مبتلا شدن به بیماری كبد چرب در بیمارستان های این كشور بستری شده اند افزایش یافته است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS) در گزارشی با تاكید بر تاثیرات بحران چاقی بر سلامت عمومی این كشور اعلام نمود: تعداد كودكانی كه به سبب مبتلاشدن به بیماری كبد چرب در بیمارستان های این كشور بستری شده اند از سال ۲۰۱۳ بیشتر از دو برابر افزایش یافته است.
در آمارهای انتشار یافته در سرویس سلامت همگانی انگلیس آمده است: سال قبل میلادی ۱۹۵ كودك زیر ۱۸ سال به سبب مبتلاشدن به این بیماری در بیمارستان بستری شده اند در حالیكه این رقم در سال های ۲۰۱۴-۲۰۱۳ حدود ۹۶ مورد بوده است.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، بیماری كبد چرب غیرالكلی از زیاده روی در مصرف خوراكی های حاوی كالری در طولانی مدت ناشی می شود كه بر اثر آن بدن ذخیره انرژی مازاد در اندام ها را به شكل چربی آغاز می كند.
در این شرایط عملكرد كبد لطمه می بیند و با گذشت زمان فرد در معرض خطر مبتلاشدن به سرطان قرار می گیرد و به پیوند كبد نیاز پیدا می كند.


 

1398/02/16
15:51:22
5.0 از 5
4522
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است